Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség nemet mondani egy...

Illetlenség nemet mondani egy lánybúcsús meghívásra?

Figyelt kérdés

A fiúm nővérének lesz lánybúcsúja, és engem is hívtak. A nővérével bájcsevej szinten vagyok jóban, abszolút más világ, mint én, néha elcsevegünk semleges dolgokról, de akkor se érzem, hogy mi valaha is nagy barátnők leszünk, mert már évek óta nem alakult ez semmilyen irányba. Ne értsetek félre, nagyon kedves lány, de teljesen mások vagyunk, én inkább karrierista típus vagyok, ő meg családanyának készült egész életében. Ő körömépítő-kozmetikus, és a barátnői mind az osztálytársai voltak, szóval úgy képzelem, mind egyforma beállítottságúak lesznek... Jó, kimondom: utálom az ilyen partikat, és az ilyen lányokkal se találtam soha a közös hangot, de így, hogy kb. senkit nem ismerek onnan, még annyira se szeretnék elmenni. Illetlenség nemet mondani egy ilyenre? Most őszintén, mennyi szerepem lenne nekem ott? Még csak piálni se szoktam.

L19


2014. júl. 4. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ha csak a "fiúd" nővére, akkor mit érdekel, hogy illetlenség-e?


De ha a "kedvesed/szerelmed" a fiú, és közös jövőt terveztek, akkor a csaj a sógornőd lesz. Gondolom, ő is tisztában van azzal, hogy mennyire különböztök, mégis meghívott, mert szeretné, ha te is ott lennél. Kedves gesztus volt tőle.

Egy estét igazán ki fogsz bírni. Ne magadat nézd, hanem a "fiúdat", és a családi béke érdekében, néha meg kell tudni alkudni.

2014. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Menj el,aztán legfeljebb hamarabb hazajössz:)
2014. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz elmenni, nem kell. Én is mondtam már nemet ilyenre. Ha nem is vagytok olyan igazi barátságban, maximum pár szót beszéltek néha, akkor szerintem ő is inkább illendőségből hívott meg.
2014. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem abszolút nem illetlenség, sokkal jobb ha őszintén megmondod. Az sokkal rosszabb lenne, ha elmennél és szarul éreznéd magad.
2014. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem is csak illendőségből hívott meg.


ELSŐ: nem csak a "fiúm", de gondoltam, itt most nem ez a lényeg. Együtt vagyunk 4 éve, szóval oké, nevezhetjük a szerelmemnek is. 19 évesen még használhatom a "fiúm" kifejezést. :)

2014. júl. 4. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!