Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti, akik úgy gondoljátok,...

Ti, akik úgy gondoljátok, hogy nem valószínű, hogy valaha is párt találtok másképp élitek az életetek? Más céljaitok vannak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy létezik egyfajta "hagyományos életút", ami persze nem gondolom, hogy Szentírásnak tekintendő.

De az ember idővel gondolom talál magának párt, majd valamikor jó esetben megtörténik az összeköltözés. Most vagy házasságot kötnek, vagy nem, de idővel talán gyerek is lesz, akiért felelősséggel tartoznak, stb..


Azok, akik sejtik, hogy más életük lesz, mire rendezkednek be?


2014. aug. 17. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz párom, ezt tudom előre. 25 év alatt nem sikerült megtalálni, akkor ezek után se fogom. Legalábbis az esély kicsi rá, kb mint a lottó 5ösre.


Mire rendezkedem be?


Önfenntartásra és önellátásra egy személyre. Tudok mosni, főzni, takarítani van munkám és hobbim, ami kitölti a szabadidőmet, pénzen veszek ezt azt, ami boldogít egy kis időre átmenetileg, azt pont. Van tartalékom, szóval híd alá sem fogok kerülni. Ha meg netán beteg leszek, akkor hívom a mentőket.


Szerencsére a családom még él, mondjuk egy 15-25 évet, szóval addig magányos sem leszek, csak azután...


25F

2014. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog: nem az a célom, hogy párom legyen. A legtöbb embernek az a célja az életében, hogy találjon valakit, amit én eléggé furcsának találok. Ha bármilyen gondom van, rögtön azzal jönnek, hogy "jaj kéne neked egy pasi!", mintha legalábbis az mindent megoldana. Nekik az a különös, hogy nekem nem volt/nincs barátom, nekem meg az, hogy hogyan képes valaki úgy élni, hogy a pártalálás az egyetlen célja.

Épp ezért én nem is rendezkedem be semmire. Nincs megszabva, hogyan kell az embernek élni. Majd alakulnak a dolgok, ahogy akarnak, és kész.

25/l

2014. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, nyilván az ember nem látja, hogy mi lesz vele 10 év múlva, igazából bármi megtörténhet.

Én sem gondolom egyébként azt, hogy egy kapcsolat lenne a megoldás a problémákra, talán csak feledtetné kicsit.


Ez most onnan jutott eszembe, hogy 24 leszek mindjárt, sosem volt párkapcsolatom, aminek persze oka van, a többségén nem tudok változtatni, és valahol azt gondolom, hogy elég nagy rá az esély, hogy a következő 20 évben sem lesz párom. De én ezt például egyre inkább el tudom fogadni, sőt mostanra kezd körvonalazódni bennem, hogy mivel is szeretnék foglalkozni majd a későbbiekben.


És az a valami nem annyira "népszerű", vagy hagyományos, és lehet egy ilyen lépés egész életre szólna, és abban nem feltétlenül van helye családnak, stb..


De tulajdonképpen az eddigi életem sem volt annyira hagyományos, tehát lehet egy ilyen döntés sem lenne annyira furcsa.


Igazából nincs is értelme ezen gondolkozni, úgyis én döntöm el, mit szeretnék csinálni majd, meg lehet elég zavarosan írtam le, és nem is érthető ez az egész.

2014. aug. 18. 15:10
 4/4 anonim válasza:
Itthon a férfinak először meg kell teremteni az anyagi feltételeit a családalapításnak. Nem lehet fő életcél a család, de a hivatásod után ez lehet a második! Én is egyedül élek, 40-es férfiként-de nem csüggedek, mert lefoglalom magam számtalan dologgal. sport, tanulás, szolgálat mások felé stb..és senkinek sem könyörgök, hogy fogadjon el. Engem ami zavar, hogy még azok a nők is elvárják a magas anyagi szintet, akiknek maguknak sincs annyi. Én bízom benne, hogy ha nyitott szemmel és szívvel járunk -akkor előbb-utóbb megtaláljuk a párunkat.
2019. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!