Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kellene köszönni a...

Hogyan kellene köszönni a fiatal bolti eladó hölgyeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok/Jóestét (:D)


A velem egykorúaknak és fiatalabbaknak rendben, hogy szia, vagy hello, mert hülyén nézne ki a jó napot kívánok. A húsz évvel idősebbeknek meg a sziahello venné ki magát furán eleve, akármilyen fiatalos és laza.


No de vannak ezek a harmincegynéhány éves hölgyek... Bennük mindkettő tulajdonság ötvöződik. Az ő esetükben a tegeződés már nem magától értetődő, a jónapot viszont már túlzásnak tűnik... Ha sziát köszönök neki, akkor azt hiheti, hogy nem tisztelem és csak úgy letegezem, ha viszont jó napot kívánok neki, akkor meg úgy érezheti, hogy már nem tűnik olyan fiatalnak hogy sziát mondjak. Tehát hogy öregnek nézem:D


Nem egy jó érzés az sem, mikor először lebácsizzák az embert, ez is valami olyan lehet talán..:D


Szóval segítsetek egy a pénztárnál szorongva sorba állón, köszönöm:D



2014. aug. 17. 22:26
 1/7 bibus26 ***** válasza:
Szép estét! Vagy napot:)
2014. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kívánok, napszaknak megfelelő elöljáróval.
2014. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én magázni szoktam őket, a fiatalabbakat is, mert ez nem egy baráti találkozó, hanem ő egy szolgáltató, eladóként funkcionál. Ez simán működik, nem jön ki hülyén, ők is magázódnak ilyenkor, nekik is egyszerűbb.
2014. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg mint eladó nem szoktam tudni, hogy hogy köszönjek azoknak a vevőknek, akiket más körülmények között simán letegeznék. :)
2014. aug. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es: jó, hogy a másik oldalról is van valaki. A magázás nem jó ilyenkor?
2014. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Különösen örülök a négyes számúnak, hiszen a másik fél szemszögéből sem egyszerű a dolog.


Bár úgy vettem észre, hogy általában a vevő köszön először, és akkor ennek megfelelően lehet viszonozni.

2014. aug. 18. 00:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, csak sokszor látom a vevőn, hogy ő sem tudja, inkább megvárja, amíg én köszönök... :D

Az esetek többségében lemagázom, csak amikor látom, hogy velem egyidős kb, az mégis olyan fura.

2014. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!