Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért néznek hülyének az...

Miért néznek hülyének az eladók főleg a fiatalok, mert lemagázom őket?

Figyelt kérdés

Megmondta az illemszabály tanárom, hogy eladó az hivatalos személy, és nem a pajtásunk, akinek "csá, hol a zsömle?" stílusban beszélhetünk!

Mégis mikor főleg egy fiatalabb 25-30 éves az eladó és oda megyek, hogy "jó napot!" nézni szoktak rám nagy szemekkel...


De nem mondhatom neki, hogy "Szia!" ezt mondta a tanár, nem tegezhetem le!

De mégis mintha baj lenne!


Mit tegyek, inkább legyek bunkó, rúgjam fel az illemszabályokat, hogy ne nézzenek hülyének, vagy maradjak annál amit a tanár mondott?

16/F



2014. febr. 25. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából én is hasonlóképpen látom a dolgot. A fiatalabb eladók csodálkoznak, ha "Jó napottal" köszönök, de volt már olyan is, aki még rám is szólt, hogy "ilyen öregnek nézek ki?". Elég durva azért, hogy az embereknek már az sem tetszik, ha megtisztelik őket.
2014. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan maradj udvarias! Az, hogy ők primitívek, az ő bajuk.
2014. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Vicces, hogy ilyen szinten megszabják, hogy hogy viselkedj.
2014. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
86%

"De nem mondhatom neki, hogy "Szia!""

Tiltja a törvény? 16 évesen én sem köszönnék Jónapottal egy 20 évesnek. És nem azért mert bunkó tiszteletlen paraszt vagyok, hanem mert egyszerűen egy korosztálybeli személy. Az etikett, és a hétköznapokban megszokott dolgok nem egyeznek meg feltétlenül


Persze ez mástól is függ, pl. beosztástól. Egy 24 éves eladót még letegezek, de egy ugyanilyen idős rendőrt már nyilván nem.

2014. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Értem, így már világos!
2014. febr. 25. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A fontos az, hogy ne legyél beszarva :D Nem kell ezen agyalni, hogy ki mit gondol. Szerintem nagyon kevesen sértődnek meg, akárhogy is köszönsz nekik. Meg szabad furcsán viselkedni. Beijedni nem szabad :)


A tegezésnek van olyan formája, ami nem a haveri tegezés. Meg lehet adni a tiszteletet ezen belül is. Pl egyetemen a tanárok sokszor tegeződnek a diákokkal, annyi a trükk, hogy nem abban a hé te stílusban, hanem finomabb a nyelv használat.


Szerintem manapság sacc 40ig simán tegezhetsz bárkit ha az nem egy hivatalnok, rendőr, orvos ilyesmi és észre se fogja venni, hogy tegezted. A magázódás egyre inkább oda tolódik át, ahol távolságtartás a megkövetelt.

2014. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha kedved van magázódj nyugodtan! Csak tedd ezt természetesen, nem úgy hogy remegsz, hogy jaj mi lesz.


Jah és a legfontosabb: ha valaki tegez téged, aki nem nagyon nagyon idős(vagy mondjuk olyan, akit kisgyerek korodtól ismersz és azt szoktátok meg, hogy ő tegez te meg nem), akkor az meg egy egyértelmű szitu, hogy te is tegezhetsz (ha kedved van).

2014. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekik nem volt illemszabály tanáruk, meg a szüleik sem tanították meg őket ilyen alapvető társasági érintkezési szabályokra sem, mint a köszönés.
2014. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor magázod őt, légy határozott, majd megszokja. Én ha csodálkoznak a magázódásomon, akkor juszt sem fogom az illetőt tegezni, bár ma a tegeződés a divat, minél szélesebb korosztályban. Pedig olyan szép dolog a magázódás.
2014. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!