Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok: szerintet...

Huszonéves fiatalok: szerintetek ez normális? A problémám az, hogy van egy 22 éves érettségizett, értelmes,2 szakmával (szakács, gyorsételkészítő-eladó) gyermekem. Amióta nem tanul, nem is dolgozik.

Figyelt kérdés

Főleg a szakácsokat szeretném itt megszólítani, illetve a véleményüket kérni, mivel újabban nem is akar szakácsként dolgozni, most főiskolára akar menni, mert a szakács szakma nagyon stressz. ? Részben nem is tehet erről, mivel mindenütt elvárás a szakácsoknál, hogy szakmai gyakorlata legyen.

Amiről tehet: itthon sem sokat tesz, mondhatni semmit. Napi szinten megy a vita, mindketten a férjemmel sokat dolgozunk szakmai minimálbérért,nem kell ragozni,hogy ebből megélni nagyon nehéz. Mit tud tenni egy szülő ilyen helyzetben? Egyébként tisztelettudó, becsületes, de az tény, hogy nagyon lassan érő. Mi viszont már belefáradtunk a győzködésbe, mert persze mindig van mentség, kifogások tömkelege, hogy mivel is ment el a napja.



2014. máj. 28. 19:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, az pedig külön szép, hogy még a cigijét is én töltöm :) Jó nagy marha vagyok?
2014. máj. 28. 19:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem egyértelműen nem normális.
2014. máj. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal kell nyaggatni mivel ment ela napja.


Ki kell kötni, hogy márpedig keressen állást. És mondjuk hetente be kell mutatnia hova jelentkezett, milyen visszajelzést kapott stb.


Plusz gondolom - mert sehol nem - nálatok sem volt divat bemutatni a gyerekneka számlafizetést.

Nem lenne rossz ha egyszer előparancsolnátok és megmutatnátok hogy "itt egy közösköltségszámla", "itt eg vízdíjszámla", miegymás, szépen összeadnátok, összevetnétek azzal amennyit kerestek (bérpapír elő) - hogy megértse fontos hogy munkát találjon, mert ennyi és ennyi a megélhetés költsége.

2014. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Fiad megprobalja meghosszabbitani gyermekkorat, es kibujni a felelosseg alol. Tanulni munka mellett is lehet, masok is csinaljak. Foleg hogy a szakacs szakma rugalmas beosztasu tehat akar hetkoznapra is kerhet szabadnapot, szoval sztem konnyebb megoldani mellette a tanulast. Egyebkent mi nem stresszes manapsag es melyik szakma az ahol nem ajanlott a tapasztalat. Ezek csak kifogasok, egyszer mindenkinek el kell kezdeni dolgozni. Szerintem adjatok neki egy olyan ultimatumot amit kepesek vagytok tartani magatokat akkor is ha nem hajlando valtoztatni. Ha ti tovabbra is megengeditek hogy gyerekkent elje vilagat otthon, akkor mi oka lenne valtoztatni.
2014. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

19:19-es hozzászólónak: De igen, ezt már - korának megfelelőn persze - gyerekkorától igyekeztünk bevonni a családi költségvetésbe, tudja azt is, hogy mi mennyibe kerül, víz, gáz, villany,stb. Azt is tudja, hogy hol tartjuk a pénzt, stb.

Azzal kapcsolatban vagyok tanácstalan, hogy milyen szankciót vessünk ki a férjemmel,hogy végre észbe kapjon, de azért "elüldözni" sem szeretnénk. Szóval nagy kutyaszorítóban vagyunk, sajnos.

2014. máj. 28. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Cigijét is Te töltöd? Hát ez csúcs...


Szakmával rendelkező gyermekeimet annyiban támogatnám, hogy lakhatnának nálam, enni kapnának, mosnék rájuk, de azon felül amit szeretnének maguknak kellene előteremtsék. Nem azért mert szívtelen vagyok, hanem mert a medvének nem halat adni kell, hanem megtanítani halászni...

2014. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne támadd, ne büntesd, amíg nem tudod, hogy csak lusta, vagy valami baja van. Beszélgess vele, ha hagyja; meg kellene tudni, hogy miért fél elindulni a világban, mitől tart, amit kifogásokkal kendőz. A házimunkába azért besegíthetne, ez tény, ne tedd a feneke alá a széket.
2014. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Hát mi tagadás, jól kicseszel a gyerekkel. Egyáltalán nincs ösztönözve a munkavállalásra és az önállósodásra, ha alá teszel mindent. Te rontod el. Tessék változtatni, ösztönözni.
2014. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok? Én borsodi vagyok, és elég sűrűn látok olyan hirdetést, ahol szakácsokat keresnek.


Ha más nem, muszáj kamuznia, hogy van gyakorlata - ha ez az akadálya (a lustaságon kívül) annak, hogy munkát kapjon.

2014. máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem normális, de gyakori jelenség. Igazából nincs semmi, ami motiválja, hogy lépjen. Tipikus "mamahotel"-lakó.

A megoldás nem feltétlenül a szankcionálás, inkább a napi rutinba való visszavezetés. Adjatok neki kisebb feladatokat, amit minden nap kérjetek számon rajta. Az egyik lehet például az, hogy jelentkezzen 5 állásra naponta.

Emellett ne fogadjátok el a kifogásait. Huszonéves fiatal vagyok, átéltem én is ezt, amíg nem volt muszáj lépnem, én is mindig találtam valami kifogást. Érdekes módon amikor muszáj lett, egy hét alatt találtam munkát! Egyetemmel összeegyeztethetőt is!

2014. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!