Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális hogy 20 éves egyetemi...

Normális hogy 20 éves egyetemista lányt ennyire a szülei tartsanak el?

Figyelt kérdés

- műköröm havonta

- kozmetikus negyed évente

- fodrász félévente

- discokba pénz hetente

- iskolába heti zsebpénz hetente

- mont iskola előtt elvitték a szülei pláába 10 táska márkás ruhát vettek neki. karácsonyra megin tuti 10 táska drága márkás ruhát kap. Ezenkívül nincs olyan hónap hogy ne vegyen meg magának valami trikót vagy nadrágot valami butikban

- és persze maszek fogorvoshoz jár ami egy vagyon 5 havonta


nem túlzás hogy 20 éveset ilyen szinten eltartanak ?


2014. aug. 18. 19:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinek a magánügye.
2014. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez neked miert faj es mennyiben kapcsolodik a kamaszok temakorhoz?
2014. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

A "normális" kategória elég tág fogalmom, és mindenkinek mást jelent.

Ha megtehetik, miért ne tegyék?

Szerintem nincs azzal semmi gond, ha valaki a lehetőségeihez mérten támogatja a gyerekét.

Vannak ennél sokkal kirívóbb esetek is.

Én spéci nem látom ezt akkora problémának, mindenkinek máshol vannak a határok.

2014. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha megtehetik miért ne?


Nem tudom miért izgat, egyetemista ugyanúgy tanul, mint aki gimiben van még vagy épp szakmát tanul. Azok közül sem dolgozik mindenki és őket is a szüleik tartják el, esetleg az is baj?


Ha különélne, évek óta lenne munkája akkor lenne furcsa.

2014. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért ne, ha megtehetik? Miért zavar téged? Azért mert egyetemista, ne kapjon semmit? Tudod nem minden egyetemista tud diák-melót vállalni a tanulás és gyakorlati órák mellett. Tesóm 21, egyetemista, olyan szakra jár, ami mellett nem tud melózni. Ugyanúgy kap támogatást anyuéktól, mint mikor még középsulis volt, sőt...
2014. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetik a szülei anyagilag miért ne?
2014. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

En is ismerek egy csajt akire pont illik a leiras, 19 eves, csak o ruhateren tobbet kap. De mukoromstb az nala is megvan.

Te, nem tudom, vegulis mindnehol mas az anyagi helyzet.

2014. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek ott segít a szülő ahol tud.


Én dolgoztam egyetem mellett, nem volt időm tanulni, nem volt semmi szabadidőm, és az összes pénzem el is ment alap dolgokra. A puszta létezésem 2x annyit visz el, mint amennyit diákmelóból fent tudnék tartani,


Jelenleg is szüleim fizetik az albérletem mikor sok tanulnivalóm, és dolgom van, ruhát, cipőt, ilyesmit is megveszik, szakmán belüli gyakorlatért meg nem igazán fizetnek.


De úgy nézve, szüleink anno megtehették hogy otthon laktak addig, míg meg nem épült a saját házuk, jelenleg meg sok ismerősnek vettek lakást autót.


Valahol természetes, hogy irigykedve nézünk másokra, akiknek több jutott, és olyan dolgokat kapnak kézhez, amiért mi vagy évekig dolgozunk, vagy soha nem lesz a miénk.


Meg így nézve, szerintem a tanulók nagy részét a szülei kell hogy támogassák, vagy bele kell gebednie a munkába. Legfeljebb annyi, hogy nem osztják le hogy "heti zsebpénz", hanem egybe küldenek nagyobb összeget, és abból költ amire akar.


Persze, van aki ezt kihasználva se nem tanul, se nem dolgozik, az elítélendő, de amúgy meg leginkább semmi közünk hozzá.


Fogorvosról is annyit, hogy általában minőségibb munkát kapsz ha magán orvoshoz mész, a másik meg legfeljebb kihúzza azonnal.


De ja, leginkább semmi közöd ehhez.

2014. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szüleim pénzén élősködöm egyetemistaként, de én szinte mindenen spórolok , így se műköröm, se fodrász, se disco.. semmi, volt, h egy héten egy csomag szeletel kenyéren és egy doboz vajon éltem, mert annyira szégyelltem elvenni tőlük a pénzt (dolgozni nem tudtam, mert orvosira jártam és a tanulásra ment minden időm).
2014. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

őt az apuka pénzeli így. szülei elváltak. apuka negyed évente elviszi nagy ruha bevásárlásra plázázni, és a havi költségeit is állja ami nem kevés pénz.

emelett hajtásija van, laptop és ezt mindettőt csak úgy kifizette neki

2014. aug. 18. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!