Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha félek egyedül...

Mit csináljak ha félek egyedül éjszaka/este mászkálni?

Figyelt kérdés

Régen sokszor egyedül és gyalog voltam este/éjszaka, buli után/barátnő után/stb. nagyon semmi nem izgatott, de azóta történt pár kellemetlen esetem, így már a legkisebb sötét részen is parázom, és legrosszabbra tudok gondolni.Általában mindig eljön velem valamelyik haverom, de elég kellemetlennek érzem, mivel nem kötelességük, de mégis megteszik.. és ez nem mehet így mindig. Nem tudom elképzelni, hogy majd a következő barátnőmet hogyan fogom hazakísérni majd (mindig azután történt velem valami éjszaka miután hazakísértem az exemet....), így teljesen kilátástalan vagyok és gyáva.

Pedig edzeni is járok, ami megnöveli az önbizalmam, de a sötétben egyedül az utcán a maradék is elszáll.

Most 2 hónapja, hogy Szegedre költöztem, itt még nagyon nem vagyok itthon az éjszakában, szóval tippeket, esetleg történeketek szeretnék... de a legfontosabb, hogy tanácsokat! Köszi 16/F



2014. aug. 25. 01:24
1 2
 1/18 csillámláma ***** válasza:
38%
én is ilyen vagyok én előveszem a telefont es elkezdek játszani plusz zenét kapcsolni igy a telefonra koncentrálok nem a sötétre
2014. aug. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hááát... én inkább nem venném elő, a végén még vonzza a "tesvéreket" akárcsak a fény a szúnyogokat...
2014. aug. 25. 01:42
 3/18 anonim válasza:
100%

Milyen kellemetlen esetek tortentek? Persze, ha nem gond:)


Egyebkent igy mivel nem tudom hogy mennyire durva dolog tortent csak azt tudom javasolni, hogy miutan hazakiserted, siess es menj sokkal gyorsabban es nezz korul, esetleg telefonalj valakivel, mig haza nem ersz es addig is elterelodnek a gondolataid de megis latod, ha valami tortenik vagy jarj karatera vagy olyan helyre ahol onvedo mozdulatokat tanulhatsz ilyen esetekre.

2014. aug. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 csillámláma ***** válasza:
akkor fuss hazaig ha lemerul a telom én is azt csinalom
2014. aug. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Párszor majdnem összeverekedtem néhány aljanépivel, szokásos beszólogatások pár vagány sráctól, volt, hogy csak úgy éjszaka egy autó követett, majd hirtelen fékezett és begyorsított utánam...

Ehhez hasonló szép kis dolgok történtek velem, így leírva lehet, hogy nem tűnik olyan durvának, de ezeket ott helyben átélni, mikor egy lélek nincsen az utcán, és magadra vagy utalva nem igazán kedves emlék.

2014. aug. 25. 01:50
 6/18 csillámláma ***** válasza:
59%
ezektől a férgektől nem kell félni...ha belémkötne egy is azt kinyírnám
2014. aug. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Gondolod?

4-5 fős csoport ellen biztos mókás lehet :)

Mondom, hiába járok edzeni, régen hiába jártam hobbiszinten boxolni, éjszaka minden csepp önbizalmam elvész

2014. aug. 25. 02:03
 8/18 csillámláma ***** válasza:
20%

én ha tízen jönnek akkor se hagyom magam


hidd el csak a pofájuk nagy bár van amelyiknél van kés de azt könnyű elvenni tőle

2014. aug. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Telefont meg zenét kapcsolni egyedül éjszaka nagyon rossz ötlet. Nem tudsz figyelni a környezetedre, és megmutatod az értéktárgyadat - mindkettővel az áldozatszerepbe mész bele.


Legyen nálad gázspray és kés. A késsel ne támadj, csak látszódjon a csiptetője, hogy van nálad - akkor kevésbé mernek rád menni késsel. A gázspray meg ne a táskádban legyen, hanem a legközelebbi zsebedben, és ha széparcú embereket látsz, markolj rá. Ha helyzet van, akkor pedig ne habozz, hanem fújjál vele az arcába, azután (a számuktól és alkatuktól függően) vagy fuss, vagy üss. Ha nem muszáj, ne a fejére üss egyből, mert azt szigorúbban bírálja el a jog. Ha muszáj, akkor persze oda.

Ha a másik elővette a kést, akkor ne próbáld elvenni tőle, inkább fuss.


Fontos az éjszakai utcán közlekedésnél, hogy milyen benyomást keltesz magadról. Figyeld meg azokat, akiktől félni szoktál, és utánozd őket. Ruházat, testtartás, mozgás, arckifejezés. Akkor majd tőled fognak félni. Legfeljebb majd a kapucnis pulcsi miatt gyakrabban igazoltat a zsandár, de mivel a nálad lévő gázspray és kés megfelel az előírásoknak (spray: alacsony töltőtömeg és nem pepper hatóanyag, kés: 10 cm-nél nem nagyobb pengehossz és nem rugós nyitómechanika), ezért ebből nem lesz gond.


Végül egy jópofa történet:

Volt egy olyan ismerősöm is, akinek gyakran kellett éjjel mászkálnia, ezért azt találta ki, hogy mindig hordott magánál egy kamu-pénztárcát egy ezressel meg egy kamu-telefont (egy élethű, de nem működő iPhone-t, olyat, amilyen a telefonboltok kirakatában szokott lenni. Két év alatt kétszer tették a hasához a kést az utcán, mindkétszer azonnal odaadta a tárcát meg a telefont, aztán hazasétált a valódi zsével meg az igazi telefonjával, amiket esténként a zoknijába rakott.

2014. aug. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
16 évesnek nem is való éjjel egyedül mászkálni, akkor se ha fiú! Ha teheted menj taxival, ha épp nincs rá mód, telefonálj közben, vagy tégy úgy mintha telefonálnál. Az talán elbizonytalanítaná a támadót, mivel hogy, akivel "beszélsz" az tudhatja, hol vagy, és ha megszakad a vonal, akkor bajt észlelve segítséget is hívhat.
2014. aug. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!