Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy kisvárosi embernek nehéz...

Egy kisvárosi embernek nehéz megszokni a budapesti életet?

Figyelt kérdés
Kertes házban laktam világéletemben.
2014. aug. 25. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Igen elég nehéz, hiszen akik itt születtek még azoknak is, mert elvágynak, hát még egy olyan embernek, aki a nyugalom van szokva, meg ahhoz, hogy törődnek egymással az eberek..

Pesten senki nem törődik az idegenekkel, simán hagyják meghalni is az utcán őket, ha rajtuk múlik.

2014. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bárcsak ne lenne igaza az első válaszolónak. De sajnos igen. Annyira hidegek egymással az emberek, felőlük ott eshet össze egy ember az utcán, és továbbmegy, nem érdekli, mert a társadalom azt sugallja a média által, hogy "FOGLALKOZZ A SAJÁT DOLGODDAL!".


De a kérdés nem ez volt. Igen, nehéz megszokni, de nem lehetetlen. Nekem olyan mértékű honvágyam volt, hogy már nem tudtam elnyomni magamban és hazajöttem. Duplán annyit kerestem ott, mint itthon, de a pénz nem minden. Nem bírtam nézni a nyomorgó embereket az utcán és azt, hogy állandóan néznem kellett h ki ül mellém a metrón és tiszta erömből magamhoz szorítani a táskámat, nehogy kicsavarják a kezemből. Azóta, ha egy évben 3-4x felmegyünk pestre kocsival nekem épp elég annyi belőle. Próbáld ki, menj fel és aztán mérlegelj, hogy neked mennyire jött be. Ne mondd azt később, hogy megtehetted volna, de nem tetted.

2014. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Embere válogatja...


Kezdjük ott, hogy manapság a "büszke pestiek" fele amúgy vidékről költözött fel, munka, tanulás miatt. ÉS mindenki máshogy reagál. Van aki megőrül hogy végre egy "élő" város, van aki meg nem tud mit kezdeni magával.


Meg azért Budapest és Budapest között is van különbség, lakhatsz bérházban a belvárosban, vagy panelban Kelenföldön, vagy külsőbb kerületben kertes házakban.


Meg azért lehet találni normális embereket, környéket, és ez a "ki ül mellém a metrón" dolog is túlzás, meg felesleges úgy beállítani, mintha háborús övezet lenne. Meg ha úgy nézzük egy kisebb-nagyobb város központjában is van élet, ugyanúgy megvan ez Pesten, csak nagyban.


Én Nyíregyháza mellől kerültem fel Pestre, és amit előnynek tartok:

Nagyon jó tömegközlekedés, nem azt kell nézni hogy ha lekésem a buszt várhatok 1 órát, hanem pár percenként jár, persze ehhez olyan helyen is kell lakni. Másik hogy mindig van valami rendezvény, kikapcsolódási lehetőség, és bármikor lemehetsz boltba.


Ettől függetlenül, ami nekem hiányzik, hogy legyen pl egy kert ahova ki lehet menni, és tenni-venni, meg otthon el tudok menni úgy bármerre, hogy nem futok össze emberrel az utcán, sokkal természetközelibb, nyugisabb.

2014. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ. Én 3 éve kisvárosiként (45 ezer lakossal) kerültem fel. Kezdjük ott, hogy mindig nyüzsgő helyre vágytam. Nekem tetszett. Először furcsa volt, hogy 5 percenként megy el a ház előtt a villamos, troli, meg a busz. Tömve emberekkel. Az is, hogy a repülőket egész közelről látom (XIV. ker.), hogy sok minden közel van hozzám, hogy éjszaka is tömve van a város (na jó, ez inkább a belvárosra jellemző). Nagyon sok külföldi van, mindenhol angol/német/francia/orosz és egyéb nyelvek fordításait találod. És az emberek: mindenfélét látsz itt, minden nagyon színes (érdekes). Persze volt olyan is, amikor besokalltam, de ez más miatt volt. Egész hamar megszoktam, sőt. Egyáltalán nem is költözöm a szülővárosomba vissza.
2014. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szmogot és a összehu...hányt, és szemetelt utcákat nem lehet megszokni, a többi könnyen megy.
2014. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha untad az ott létet akkor egyáltalán nem. de ha pesten is a kisboltot keresed meg a kutyát a kertben akkor nehéz lesz
2014. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!