Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most lettem koleszos eloszor...

Most lettem koleszos eloszor es tokre ugy erzem sose fogom megszokni iszonyatosan hianyzik az otthon anyukam Bejarni nem nagyon tudnek 60 kmer de gondolkoztam rajta. Szerintetek megtudom szokni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sikerül beilleszkedni inkább az a gond nem? Meg kell próbálni ismerkedni a többiekkel, ha csak magadba zárkózol úgy megszokni nem fogod az biztos.
2013. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam 7.osztályba került kollégiumba. Annak ellenére, hogy mi csak 20 km.re lakunk a sulitól;ebben a gimnáziumban kötelező a kollégium. Az iskolai nevelés része. Bizony őt is nagyon megviselte, hogy ilyen iskolába írattuk , és sokat kesergett emiatt. Minden hétvégén kérte, hogy menjünk be hozzá / mert ők haza csak havonta egyszer jöhetnek.Szerencsére 9.évfolyamra már megbékélt a helyzettel, más szemszögből közelítette meg a helyzetet, már szeret oda járni és azt vettük észre, hogy a sok különórák és egyéb iskolai elfoglaltságok miatt már hétvégente sem nagyon akarja, hogy a kimenőjébe haza vigyük, vagy éppen meglátogassuk őt. Szeptemberben lett 11.évfolyamos.

A kérdésedre a válasz: úgy gondolom, az hogy megszokj vagy megszeress valamit ahhoz valamit neked is le kell tenni az asztalra. Nyitottnak, bizakodónak kell lenni, észre kell tudni venni a mindennapi élet szürkesége közötti apró boldogságot is. Ha most úgy is érzel, hogy nem jó neked így; akkor sem szabad feladnod, hogy jobbá válhatnak körülötted a dolgok. Nem érdemes keseregni a miérteken.

2013. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen suli ez, h kötelező a kolesz? :O:O:O:O:O:O


Volt nekem szobatársam a koleszban, aki a programok meg elfoglaltságok ellenére nem tudott aludni a koleszban. Ő volt az egyetlen a sok száz tanuló közt aki nem tudta megszokni, pedig ott volt a bátyja is. De ez igen ritka kivétel!!! Barátkozz, ismerkedj, járj el erre-arra, csinálj mindent meg amit a suli szabályzata megenged! Eltereled a figyelmedet akkor sikerülni fog. Kivéve, ha nem vagy anyucipicikicsikéje.

Mennyi idős vagy?

24/N

2013. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyházi....
2013. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is így kezdtem az egyetem első éveit, nekem 180 km-t kellett áthidalni, ezért a bejárás nem jöhetett szóba. Sokat vonultam el, hiányoztak a szülők, nehezen ment a tanulás, az első évet végig szenvedtem. Aztán eljött egy fordulópont, több barátom lett, számuk azóta is növekszik, eljárogattam bulizgatni, megismerkedtem a párommal. A szülők továbbra is hiányoznak (szégyen, nem szégyen, mondjuk én sosem tartottam annak), minden nap felhívom őket, pedig azóta már rég külföldön élek, de szerintem életem végéig fogom hiányolni a közelségüket, holott tudom, hogy a különválás normális, természetes dolog. Nem gáz az, ha eleinte nem találod a helyed, te is épp csak elkezdted a nagybetűs életet, figyelj oda a tanulásra, de ne hagyd, hogy az emberi kapcsolataid rovására menjenek, találd meg az összhangot a suli- bulik között, adj magadnak egy kis időt, aztán előbb-utóbb meg fogod utálni a magányt. Továbbá ne feledd, hogy nem végleges állapot most a tied, nem leszel örökké a koliban, nem költöztél el végleg otthonról, ha arról van szó bármikor hazamehetsz. Remélem segítettem, szerintem meg fogod szokni, és át fogsz lendülni, ne aggódj.
2013. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg fogod szokni. Ha elkezdesz vadul piálni, könnyebben beilleszkedsz. ( De ezt nem ajánlom.) Ha jövőre sem változik a helyzet, keressetek valami megoldást. Nem lehet állandóan szomorúságban élni.
2013. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kosxonom.Beiileszkedessel nincs gond meg mar szerda korul mar azt mondom magamba 2 nap es otthonvagyokTalan sikerul majd a vasarnap a legrosszabb
2013. nov. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!