Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapest élhető város? Milyen...

Budapest élhető város? Milyen ott élni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Sz ar.A fizetés kevés,az albérlet sok,ha reggeltől estig dolgozol,hétvégente is,akkor maradhatsz a munkahelyen és ha szerencséd van megkapod a pénzed is!Én már a tárgyalásra megyek a munkaügyi bíróságra...
2014. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez így elég meghatározhatatlan kérdés.


Itt él az ország 1/10-ede, akkor valószínűleg élhető. Panelban lakni is ugyanolyan vidéken mint Pesten. Még arra se lehet válaszolni hogy milyen itt élni, mert mindenkinek más, helytől, lakástól, személyiségtől függően.


Fele társaság azt fogja mondani hogy szar, másik fele meg hogy jó, ettől te nem leszel előrébb mert nem tapasztalod meg.

2014. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik kerületről beszélünk :) na meg hogy mennyi pénzt keresel.
2014. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok az üzlet, nagy a csábítás. Sokat kell közlekedni és az drága és az időből is sokat vesz el. Nagy a zaj, még a peremkerületekben is hallani a város morajlását. A nagy forgalom miatt iszonyú koszos a levegő és bűz van. A kosz és elhanyagoltság, az mindenhol megtalálható.
2014. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez buta 1 kėrdės bocsi, mert ha van sajàt hàzad vidėken vagy ahol laksz sokkal jobban jàr aki marad,mint aki elmegyen B.pestre albėrletbe

Pesten is ugy jo lakni kėrdezö, ha van pėnzed akkor tudsz ėlni szorakozni ami vidėken nincs lehetösėg.

Attol függ mennyi a havi bevėtel .100E. El meg se indulj.


Ėn pl:kimondottan nem szeretem B.pestet,teljesen màs mint vidėk. De aki Pesti születėsü ,nem tudna ėlni pl Szabolcsban....

Nagyon sok dologtol függ

2014. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kevés fizetés, hétvégi munka...ez az adott munkakörödtől, és a munkáltatótól függő dolog, semmi köze a városhoz.


Sokat kell közlekedni...ez is relatív, faluból bejárni egy vidéki nagyvárosba sem kevesebb, vagy egy kisebb nagyobb város külső-belső része között is nagy távolságok lehetnek...és akkor még ehhez jön a ritka tömegközlekedés.


Nagy zaj, forgalom....ez is olyan, hogy Pesten is van csendesebb hely, de Nyíregyházán a körúton is megsüketülsz annyi kamion jár át a városon. Vagy a 4-es főúttól kilométerekre hallani a zajt éjjel, nappal is akár.


Az tény, hogy a levegő kellemesebb egy külső vidéki területen, messzemenőkig élvezhetőbb, de azért Pesten sincs kifejezetten szmogtenger ha nem a legforgalmasabb utak mellett élsz.


Amit az utolsó mond, erősíteni tudom, bizonyos kereset alatt nem biztos hogy felköltöznék, mert az albérlet+utazás+kaja hármasra elmenne az összes pénzem.


Az tény, hogy meg kell szokni, hogy az utcán reggeltől estig emberekbe botlasz, és a legtöbb részen megy az élet folyamatosan.


Azt nem tagadom, hogy ha választhatok hasonló feltételek mellett, akkor én is inkább egy kisebb vidéki, de Pest közeli városban lennék.

2014. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én imádom, de születésemtől fogva itt lakok, szóval mondhatni, megszoktam... Nyugodtabb környéken élek (külváros), így egyáltalán nem tűnik zajosnak vagy büdösnek. Tényleg attól függ, hogy "élhető-e", hogy mennyi pénzed van, és mik az igényeid.
2014. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én élek Bp-en belül az tökéletes, közel az erdő, közel a belváros, a szomszédok se nem lepukkantak se nem sznobok :).
2014. aug. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én imádom,még kicsi voltam amikor felköltöztünk,de mára már a vidéki nyugi nekem szokatlan.


Európa egyik legszebb városa,ez nem vitás.Sok ország örülne ha ilyen fővárosa lehetne.A szomszéd országok fővárosai közül csak Bécs említhető vele egy lapon.

2014. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!