Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek Riga, vagy Tallinn...

Szerintetek Riga, vagy Tallinn élhetőbb város?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan nagy különbség a kettő között. Nem is igazán tudnék választani a kettő között, mind Tallinn, mind Riga nagyon tetszett.
2014. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Leifur ***** válasza:
100%

Szia!

Mindkettőben voltam többször is.

Tallinnt annak idején is élhetőbbnek láttam, és a nemzetközi quality of life összehasonlításokban is (numbeo; mercer) Tallinnt hozza ki magasabb pontszámmal.


Hozzá kell tenni: Ez függ a személyiségedtől is. Akinek hiányzik a nagyváros pezsgése, a lehetőségek sokasága, ahhoz jobban passzol Riga. Kulturálisan sokszínűbb. Budapestnél egyébként mindenképp élhetőbb Riga is.


Tallinn nyugisabb, ritkásabb, és jóval kisebb a belvárosa, kevesebb a szórakozási lehetőség is. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne itt is némi választék. Tallinn viszont valóban csak a bő milliós Észtországnak a központja, nyugatról, északról tenger határolja az országot, kelet felé nincs sok kereskedelmi kapcsolata. A vasútállomás a belvárosban olyan, mintha Európa végéhez érnél, és ez bizonyos értelemben igaz is.

Riga az egész Baltikum legnagyobb városa, sok közös "balti" politikai és kulturális esemény itt kerül megrendezésre. Így egyben a "Baltikum" kulturális fővárosa is.

A tavasz általában egy héttel előbb köszönt be, mint Tallinnban és lett ismerőseim beszámolója szerint Tallinn jóval sötétebb és hidegebb már ősszel, mint Riga.


Gondoltam némi érdekességet is becsempészek :-)

2016. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!