Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit használna...

Szerintetek mennyit használna Budapestnek vagy legalább a belvárosnak ha minden valóban lakott lakásnak legalább az egyik ablakába legalább egy cserép virágot kitennénk?

Figyelt kérdés

Egyszer az egyik belvárosi szűk utcában a szürke ház falait és koszos ablakait nézve eszembe jutott az az ablak, amelyiket nem sokkal az előtt láttam, amelyikben egy egész virágláda tele volt szépen gondozott muskátlival.

Abban a szűk utcában tényleg nem fértek volna el lombos fák. De elképzeltem, hogy virágok vannak az ablakokban, és máris éreztem, mennyivel szebb és élhetőbb lenne az utca.

Sokan és sokszor mondják, hogy kevés a zöld Bp-en, főleg a belvárosban. Közben alig van ablak, amelyikben látok virágot. Pedig ez nem önkormányzati, nem kerületi kérdés. Csak a lakók tudnak virágot tenni a saját ablakukba.



2014. jan. 17. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem a legjobb kérdés télen.
2014. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Bár nem vagyok budapesti, jó ötletnek tűnik. Én még télre is tettem az ablakomba piros örökzöld terméseket fenyővel karöltve.

Egyébként igazad van. Mindenki csak siránkozik, de eszükbe sem jut, hogy ők maguk tegyenek valamit a szépért.

2014. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó lenne!
2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az emberek a belvárosban még az ablakot se nagyon nyitják ki, már szellőztetni sem érdemes, hiszen nem friss levegő jönne be, hanem a szmog.

Ezen talán a virágok valamit segíthetnének, de nem sokat.

Egy átlagos virág kinyiffanna két héten belül, locsoláskor meg annyi szennyező anyag jönne a lakásba, hogy rosszabbul járna mindenki.

2014. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kocsis Boglárka válasza:
Szerintem mindenképpen jó ötlet! ha mindenki tenne valami élőt az ablakba(és azért ez nem olyan rettentő nagy dolog...), akkor sokkal szebb, és ízlésesebb lenne az egész város. Én Pécsen élek, a kertes házak között, és amikor a belvárosba megyek, szinte elrettent az a szürkeség és csúfság, ami ott van.
2014. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet.

Virágot árulok a Fény utcai piacon. Gyertek.

2014. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!