Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallotátok hogy egy kilencéves...

Hugó 14 kérdése:

Hallotátok hogy egy kilencéves kislány "gyilkolt"?

Figyelt kérdés

Én tegnap hallotam a tv ben és megbotránkoztam.

Milyen idiota törvény az amelyik megengedi hogy kisgyerekek löhesenek? És milyen b@rom szülő az aki 9 éves gyerekét löni viszi? Nagyon sajnálom az oktatot bár szerintem az ö hibája hiszen felelötlen volt. De a kislányt még jobban sajnálom hiszen ez örök trauma marad neki és biztos rosz hatásal lesz rá. Azon viszont nagyon kiakadtam hogy a fegyverkereskeő azt mondta nem lát semmi rosszat abban a egy kilencéves kislány lő. Viszont a fegyverszakértő véleményével egyetértek.



2014. aug. 29. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Természetes kiválasztódás, aki hülye az meghal.
2014. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
?????
2014. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen botránkozni.


Egyrészt...teljesen más ország, ott is megosztottak az emberek a fegyverekkel kapcsolatban. És sok mindenki hibázott, egyrészt a szülőket bevágnám börtönbe, mert tényleg birka ötlet 9 éves kezébe fegyvert adni.


Vagy ha már annyira fegyver, akkor paintball, vagy softball...utóbbi úgy is néz ki mint az igazi, de nem halálos....és ne egy UZI legyen...


Másrészt ugyanúgy hibázott az "oktató" mert akkor kellett volna elküldeni a családot a fenébe, amikor odajöttek, vagy minimum tartania kellett volna a fegyvert.

2014. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled utolsó a szülöket is megvetem. Viszont ha más ország ha nem ez engem akkor is kiakaszt. Az oktatorol peddig meg van a véleményem.
2014. aug. 29. 12:11
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak annak lenne szabad fegyverrel lőni, akit már életében legalább egyszer meglőttek. Illetve a képzett embereknek, katonáknak, rendőröknek.
2014. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Persze Amerikában jóval másabb a helyzet, ott egy maroklőfegyver a párnád alatt életet menthet. Van oka, hogy fel vannak fegyverkvezve, csak ebből adódóan időnként elkerülhetetlenül történnek balesetek. Ez kombinálva a hülyeséggel eredményez ilyen helyzeteket, mint ami a kérdésben szerepel.
2014. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Viszont ha más ország ha nem ez engem akkor is kiakaszt." - Egyaltalan miert foglalkozol vele? Nem elsz itt, nem ismered a szokasokat, nem tudod hogy mukodnek itt a dolgok, a vilaghalon olvasgatva kis belatast nyersz az eletunkben (marmint nekunk, akik az USAban elunk) es elajulsz egy sajnalatos baleset miatt es megveted a szuloket, meg itelkezel az oktato felett stb.


Nem bantani akarlak, csak ravilagitani mirol van szo. Arrol nem szoktal olvasni, hogy afrikai torzsek a mai napig mecsonkitjak az ujszulott leanygyermekeket, kivagjak a klitoriszukat valami idiota vallasi vagy torzsi meggyozodestol vezerelve? Errol nem hallottal? Na, pedig ezen lenne jogod felhaborodni, ezen az egesz vilagnak fel kene haborodnia.


Ami Arizonaban tortent az egy baleset. Ennyi! A baleseteknek mindig van valami oka, es hacsak nem termeszeti csapas, akkor MINDIG emberi hulyeseg/felelotlenseg/tevedes az oka. Ez mindig is igy volt, mindig is igy lesz.

Ezen felsleges pattogni, mert egyreszt ez a fegyveres dolog szamodra teljesen idegen mert Mo-n az atlagember csak a filmekben lat fegyvert, raadasul ha felidegesited magad ha nem, nem fogsz a tenyen valtoztatni, hogy sajnos egy ember meghalt, masreszt az amerikai szuloket sem fogod tudni eltantoritani attol, hogy a gyerekeiknek megmutassak a fegyvereket.


Mivel szinte minden 2. csalad otthonaban van fegyver, szerintem SOKKAL okosabb a szulo reszerol az a huzas, hogy hivatalos helyen (loter) szakember/oktato segitsegevel vezeti be a gyereket a fegyverek vilagaba es nem ugy, hogy konnyen elerheto helyre dugja a stukit es az eszetlen poronty meg kivancsisagbol vagy vaganysagbol elkezd vele jatszani es meglo valakit!

2014. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egy kicsit fiatalabb voltam amikor apám tanított lőni. (bár nem automata fegyverrel) A törvényben nincs benne alsó korhatár hogy ki mehet ki lőtérre, itt magyarországon is ki lehet menni gyerekkel és lőhet is. Egyébként ez nem kor hanem tapasztalatfüggő, csak két példa:


https://www.youtube.com/watch?v=5tcNfyvT828

https://www.youtube.com/watch?v=sxs4Bbi1J4I



Egyébként erre vannak konkrét utasítások hogy egy gyereket hogy kell megtanítani lőni de az instruktor szinte az összes létező szabályt megszegte. Ott kezdődik hogy a lövész mellet soha de soha nem állunk ilyen közel és nem hajolunk bele a képébe. Gyerekkel úgy kell lőni hogy mögé térdelsz, a mellkasoddal megtámasztod a hátát, a két kezeddel pedig a csuklóit fogod. Így ha valami nagyobb galiba is történik meg tudod fogni a fegyvert és a kezeit is tudod irányítani.


Az már csak hab a tortán hogy egy tapasztalatlan kisgyerek kezébe automata fegyvert ad. (még egyes lövésben oké lett volna) Láttam már alezredest lőni KGP-9es géppisztollyal (kb. olyan mint a videón látható UZI) és még neki is igen komoly kihívás volt a célon tartani, nem hogy egy teljesen tapasztalatlan kisgyereknek. Ha mást nem de ezt az instruktornak mindenképp előre kellet volna látnia hogy képtelen lesz megtartani.

2014. aug. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

" Szerintem csak annak lenne szabad fegyverrel lőni, akit már életében legalább egyszer meglőttek. Illetve a képzett embereknek, katonáknak, rendőröknek."


Csak az vezethessen autót, akit már életében egyszer elütöttek. Illetve azok, akiknek ez a munkájához közvetlenül kötődik (autóversenyző, kamionos, kiszállító, sofőr)

2014. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az más. Az úton rengeteg minden függ a másik reakciójától is, a környezeti körülményektől, sőt a hibák mértéke is jóval változóbb mint a fegyvereknél.


Az más, hogy egy tapasztalatlan ember kezébe lőfegyvert adnak és nem tudja, milyen dolog az, ráfogja valakire és vége az egésznek.

2014. aug. 31. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!