Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallotátok hogy egy kilencéves...

Hugó 14 kérdése:

Hallotátok hogy egy kilencéves kislány "gyilkolt"?

Figyelt kérdés

Én tegnap hallotam a tv ben és megbotránkoztam.

Milyen idiota törvény az amelyik megengedi hogy kisgyerekek löhesenek? És milyen b@rom szülő az aki 9 éves gyerekét löni viszi? Nagyon sajnálom az oktatot bár szerintem az ö hibája hiszen felelötlen volt. De a kislányt még jobban sajnálom hiszen ez örök trauma marad neki és biztos rosz hatásal lesz rá. Azon viszont nagyon kiakadtam hogy a fegyverkereskeő azt mondta nem lát semmi rosszat abban a egy kilencéves kislány lő. Viszont a fegyverszakértő véleményével egyetértek.



2014. aug. 29. 11:22
1 2
 11/18 homo ludensz ***** válasza:
Senkit nem hibáztatok csak kutatok az emlékeimben. Sorkatonaként ami nem 9 éves kort feltételez, ott is előfordult hogy 75 méterre a célalaktól állva lőve a golyószóróval egyik társunk forgolódott körbe mert megzavarta hogy kibomlott a félheveder(50 lőszer) a fegyverén. Az ujja meg az elsütőbillentyűn. Egy halom pénz is kevés hogy a valódi lövést megelőző instrukciókat kiváltsa.
2014. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

És egyébként is, az autóknak a közlekedés az elsődleges célja. Viszont a fegyvereknek, hacsak nem sportban használatosak, szinte mindig az a célja, hogy valakit ártalmatlanná tegyen vagy végleg földre küldjön. Mivel itt amerikáról van szó, gondolom a hátartásbel önvédelemre akarták oktatni a gyereket. Vagyis hogy ha veszélyes ember tör be a házba, akkor tudja, hogyan kell használni a fegyvert.


Ez teljesen más, mint a vezetés.

2014. aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

10:

Egy nem szó szerint értelmi fogyatékos felnőtt ember számára el lehet magyarázni fél-1-2 óra alatt a fegyverkezelés alapvető szabályait. Csak egyszer kell neki megmutatni. Persze, hogy ha valakinek még nem mondtak semmit, nem lőtt soha, nem volt fegyver korábban a kezében, akkor nem tartja be a szabályokat, amiket nem ismer.


Ha valakit egy kocsiba ültetnék úgy, hogy nincs jogsija és kezdjen vezetni, valószínűleg ő is megszegné a KRESZ-t kismilliószor. A különbség csak annyi a példában, hogy egy fegyver kezelését könnyebb megtanulni, mint egy autóét.


12:

Egy fegyvernek sem az ölés a célja, ahogy az autónak sem hogy eljusson valaki A-ból B pontba. Igen, az első lőfegyverek ölésre lettek kitalálva 500 éve. Ahogy az első autók is utazásra 100-120 éve. De azóta eléggé széles körben diverzifikálódtak a tevékenységek, amiket velük lehet végezni.

Hobbilövészet, sportlövészet, vadászat, önvédelem.

Utazás, versenyzés, hobbivezetés, sőt, ölni is lehet kocsival, sőt, ha egy furgonba pár kiló robbanószert teszek, több embert tudok megölni, mint lőfegyverrel.


Ráadásul pont például Európa legtöbb országában csak korrupt módon a politikusok, plusz esetleg néha pár rendőr és katona kap önvédelmi fegyvert, tehát pont egy nagyon szűk kisebbségnél van csak önvédelmi fegyver.

Németországban például 5,5 millió lőfegyver van a polgári lakosságnál. Ezeknek viszont több mint a 95%-a sportolási vagy vadászati célból van tartva. Akkor miért beszélünk arról, hogy egy fegyverrel csak ölni lehet?

2014. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jó nem vitatkozom
2014. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 homo ludensz ***** válasza:
Az a fegyver amiről itt szó van az konkrétan emberi élet kioltására lett tervezve és legyártva s ez volt a 9 éves kezében. Nem vízipisztoly sem kétcsövű vadászpuska vagy egyéb "játékszer". Régen és most is a tervezők és a gyártók célja az volt és maradt a kanócos puskától kezdve hogy olyan fegyvert alkossanak amely az ellenség élőerőit megsemmisíteni képes. A technika fejlődött a cél maradt.A vadász és sportfegyverek tervezőinek természetesen más célja volt a megalkotásnál.
2014. szept. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15:

Világos. Ölés és ölés között van különbség viszont. Alapvetően


1. Önvédelemből, az életedet, testi épségedet mentve lelősz valakit.

2. Háborúban harcolva lövöd le az ellenséget, különben ő lő le téged.

3. Gonosz szándékkal ölsz meg ártatlan embert.


Én pedig úgy látom, mintha csak úgy esne szó az ölésről, hogy az csak a 3-as típus alapján történhet szerintetek és más nem létezik.

Ha állandóan van nálad egy pisztoly és lelövöd vele azt, aki ki akar rabolni, betört hozzád, meg akar verni, meg akar erőszakolni, meg akar ölni, vagy ezek közül valamit egy szeretteddel akar tenni, akkor gyilkos vagy-e? Nem. Öltél? Igen. Elvitatja az emberek többsége a tetted jogosságát? Nem.

2014. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

8. vagyok


Kicsit már átment off-ba a téma de azért leírom a véleményem.


Az a probléma hogy itt magyarországon elvitatják a jogosságát. Emlékezzünk csak arra az esetre amikor késsel rátámadtak egy idős bácsira. A bácsi kicsavarta a támadó kezéből a kést majd elhajtotta. A támadó nem sokkal később visszatért még egy késsel. Néhány percig dulakodtak majd a bácsi ezt megelégelve akkorát rácsapott piszkavassal a támadóra hogy az meghalt. Jogos volt az önvédelem, a média mégis gyilkosként állította be a bácsit és a helybéliek is gyilkosnak nevezték. Sajnos nem bírta azt hogy gyilkosnak titulálták és nem sokkal később felakasztotta magát. Bezzeg erről a média 90%-a már kussolt mint szar a fűben és a helybéliek is jópofiztak. Undorító kétszínű bagázs.


Illetve csak egy másik eset. Néhány éve budapesten volt egy bankrablás amit egy KGP-9es géppisztollyal követtek el. A rendőrök gyorsan a helyszínre értek a bankrabló pedig egyből tüzet nyitott rájuk. A rendőrök gyorsan és szakszerűen ott helyben lelőtték, szerencsére senki nem sérült meg. Erre egy veszett habzószájú csoport különböző fórumokon lázasan védte a rablót illetve a rendőröket szidta hogy nem lett volna szabad megölni, élve kellet volna elfogni.


Tény és való, embert ölni nem lehet egy kellemes dolog és alap esetben elítélendő. De ha arról van szó hogy ha a támadás közvetlenül, egyértelműen az élet ellen irányul és nincs más gyors, hatékony mód az elhárítására csak az hogy a támadónak okozzunk súlyos, akár halálos sérülést, ráadásul még ez az undorító magyar jogrendszer is kimondja hogy megállja a helyét az önvédelem, akkor miért kell még elítélni/csesztetni/kibeszélni azt az embert aki azért tette azt amit tett mert egyszerűen már nem volt más választása.


on:

A videóról továbbra is tartom a véleményemet, miszerint az instruktor hibázott egy hatalmasat mert az alapszabályokat sem volt képes betartani. Egyébként ha fegyver van a háznál jobb a gyereket minél előbb megtanítani lőni és hagyni hogy a lőtéren ellenőrzött körülmények közt élje ki magát. Ugyanis a gyerekek igencsak kreatívak. Egyszer kilesi hogy hol van a fegyverszekrény kulcsa, vagy kilesi a kódot, a szülő nem figyel és már csak azt látja hogy a gyerek a fegyverrel játszik. Apám is ezért tanított meg fiatal koromban lőni, valamint önbizalmat adott és fegyelemre is nevelt ezen keresztül. Nem utolsó sorban megalapozta az életem ugyanis ma már havi szinten rengeteg fegyver megy át a kezeim között. (persze legális/hivatalos kereteken közt)

2014. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Pontosan. A baj nem akkor kezdődött, amikor elvitték a gyereket lőtérre. Nem akkor, amikor fegyvert adtak a kezébe. Hanem akkor, amikor a hülye oktató sorozatlövésre kapcsolta a fegyvert.


Az én kezemben is volt éles lőfegyver 10 éves korom előtt egy rokonom jóvoltából, aki ellenőrzött körülmények között hagyott is lőni vele (igaz az csak 7,65 mm-es kaliberű volt).


Sőt, ha már az autós példa is előkerült korábban:

Apukám elvitt gyerekkoromban vezetni is. Volt a város szélén egy nagy TSZ telep, több száz négyzetméternyi lebetonozott üres, szabad területtel. Oda elmentünk párszor, az ölébe ültetett és hagyott vezetni, miközben akkor lépett a fékre és a gázra, amikor én mondtam, (ésszerű keretek között). Az is nagy élmény volt.


Az egyetlen faktor, amikkel ilyenkor baleset elkerülhető, az a jelenlévő felnőttek józan ítélőképessége. Apa nem egyedül ültetett a kormány mögé és integetett a kocsin kívülről hogy vezessek, hanem ott ültem az ölében. A rokonom nem a kezembe adta a pisztolyát és mondta hogy lövöldözzek, hanem nekem és az ott lévő gyerekeknek fél órát magyarázott a helyes fegyverhasználatról és aztán lőhettünk néhányat.

Ez az oktató meg ott hibázott, hogy azt gondolta vicces lesz géppisztoly sorozatot lövetni egy 9 éves kislánnyal.

2014. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!