Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit fejez ki, kézfogásnál a...

Mit fejez ki, kézfogásnál a partner megszorítja az ember kezét?

Figyelt kérdés
Megegyezéskor történt, hogy mondta, hogy kezet rá, lehet fogtunk és összeroppantotta kezemet, még ropogott is.
2014. szept. 5. 23:42
 1/10 A kérdező kommentje:
* kezet fogtunk
2014. szept. 5. 23:45
 2/10 anonim ***** válasza:
Agresszió, fitoktatta az erejét.
2014. szept. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jav.: fitogtatta
2014. szept. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanították, hogy szorítsam meg a másik férfi kezét kézfogásnál. Persze nem úgy, hogy összesz*rja magát. Amúgy volt olyan ismerősöm aki kézfogásnál még arra se méltatott, hogy normálisan tartsa a kezét, csak úgy lógatva odanyújtotta, nem csak nekem. Van olyan ismerősöm is aki pedig a kelleténél jobban szorít, ilyenkor egy megoldás van, te is szorítassz. Persze első kézfogásnál nem fog menni mivel csak egy pillanatig kell, hogy tartson az egész.


Az érdekes a kézfogást illetően az amit a testbeszédes könyvekben olvasni a kéztartás jelentéséről. Gyűlölöm ha valaki főleg közeli ismerős úgy nyújtja a kezét, hogy a tenyere lefele néz. Mit képzel magáról mégis? Nagyon zavar, hogy elvileg a dominanciáját fejezi ki ezzel. Na de rajtam ne dominánskodjon senki legszívesebben orrbanyomnám, de a kezemet viszont nem szorítja meg egyáltalán.

2014. szept. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eléggé el is nyújtotta a kézfogást. Egy idősebb hölgy volt, én pedig lány vagyok. Kellemetlen volt.
2014. szept. 6. 06:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Erősebb nálad az illető. Nem fizikailag. Ez miatt ne aggódj, mert csak akkor van gáz, ha ilyen lanyha, semmit mondó lógató kézfogása van a másik félnek. Abból tudhatod, hogy egy puhány, semmi emberrel van dolgod.

Ha erős a kézfogás, az akár férfinél akár nőnél általában jót jelent, ha ösztönből volt.

2014. szept. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 yuda ***** válasza:

Szorítás önmagában kevés info.

Kézfogásnál egymás szemébe szoktak nézni.

Onnan már elég biztosan ki lehet olvasni a szándékot.

- Erejét fitogtatja

- Fenyegető volt

- Észre sem vette

- Vagy te hibáztál és nem toltad be a kézfejed, hanem csak az ujjaid.

2014. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet úgy kezet fogni, hogy határozott legyél és közben ne roppants, szorongass. Mindenképpen agressziót jelez.
2014. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
férfiaknál a dominancia legelső kifejezése, általában az ilyen kézfogáshoz, társul egy erős szemkontaktus is!
2014. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy egy bunkó az illető. Egy normális kézfogás, erős, határozott, de nem okoz a másik embernek fájdalmat, vagy kellemetlenséget.

Ha nekem valaki megroppantaná a kezem ami munkaeszköz nemtől függetlenül tudnám, hogy egy sz.r emberrel van dolgom.

2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!