Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 évesen hivatást választani?

20 évesen hivatást választani?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim meg egy szakmám. Nos az a baj, hogy ilyen hirtelen fellángolásból jött az a szakma, de utólag már nem érzem úgy hogy abba én dolgozni szeretnék. Szóval itt vagyok, mintha semmi képesítésem nem lenne, és nem tudom mit kezdhetnék az életemmel. Azt tudom hogy nem akarom szaros 90-100ezer ft-os nettó fizetésért végig gürcölni az életem, mert azt nem tartom emberhez méltó életnek. Meg valami olyan munkát szeretnék, ahol minimális szinten ember számba vagyok nézve. De ezen a néhány támponton kívül semmi ötletem sincs. Az egyetem esélytelen, nem is olyan az érettségim, pénzem meg nem lenne rá sajnos. (ahogy kb semmi másra) Valaki esetleg volt ilyen krízisbe élete során? Mit tanácsoltok?
2014. szept. 6. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Olvasgass a neten, ismerkedj meg a szakmákkal. Rengeteg olyan van, amiről az ember nem is hall, amíg iskolába jár. Én úgy találtam ki, hogy mit szeretnék csinálni, hogy nem is tudtam, hogy létezik ilyen, csak végiggondoltam, miben vagyok jó. Aztán szomorkodtam, hogy milyen kár, hogy ilyen szakma nincs, rá fél évre meg belefutottam egy cikkbe, ami pont erről szólt :D


Ha már tudod, mit szeretnél, akkor érdemes utánanézni a lehetőségeknek. Ha álmaid szakmájához felsőfokú végzettség kell, akkor nem lesz már nagy áldozat újra érettségizni. De amúgy én is fizetek már érte, amelyik szak nem extrém durva, azt munka mellett is el lehet végezni :)

2014. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

te az a politika rovatból, akinek tanácsoltam, hogy inkább tanuljon tovább, meg nyelveket, és csak hajtogattad a 90-100 ezres fizut?

mert ha igen, akkor reménytelen eset vagy!

ott már leírtam neked, hogy mit tanácsolok,és hogy tanulj!

2014. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj ki németbe dolgozni. Gyári segédmunkát úgyis találsz, ott nem annyira kell a nyelvtudás és elég jól meg lehet belőle élni.
2014. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valahol csak el kell kezdeni. Nem lenne jobb havonta 90-100 ezret kézhez kapni, mint a nagy semmit? Később, ha tapasztalt leszel, majd találsz jobban fizető állást is.
2014. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@13:19


ööö nem, nem én vagyok.

2014. szept. 6. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulj tovább. 20 vagy, irány az egyetem. Annál jobb helyet nem találsz arra, hogy normális fizud és életed legyen. Ha lehet, akkor valami piacképes szakot válassz, és ne szabadbölcsészetet.
2014. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt 20 éved kitalálni, nem értem, hogy miért ennyire nemtörődöm a legtöbb ember. Milyen okból kifolyólag tanultál egyáltalán, ha fogalmad sem volt, hogy mihez kezdj később?
2014. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!