Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 évesen hivatást választani?

20 évesen hivatást választani?

Figyelt kérdés
Ilyen szempontból elég szerencsétlennek mondható az életem. Kezdtem egy középsulival, ahol egy ilyen "szakmai előkészítő" jellegű érettségit adó osztályba végeztem. De rá jötten sajnos hogy nem az a hivatás amibe el tudom képzelni magam. Nem is vettem komolyan azt a 4 évet, lett egy erősnek nem mondható érettségim. Aztán jött a kérdés hogy mi legyen, hirtelen felindulásból kitaláltam egy tök másik szakmát amit majd elvégzek. Hát rá kellett jönnöm hogy istentelen nagy hiányosságaim vannak belőle, így hogy csak bele ugrottam az egészbe. Plusz önszorgalomból még foglalkozni sem volt lehetőségem vele itthon. Azon kívül hogy a könyveket lapozgassa, de hát nem arról szól az egész. De közbe erre is rájöttem hogy nincs is túlzottan affinitásom az egészhez. Most itt vagyok, nem tudom mit kezdhetnék az életemmel. Vagy mit várhatnék tőle. Mert elmehetnék valami szakmai tudást nem kívánó munkára szar pénzért végig gürizni az életemet, csak sajnos (vagy nem sajnos, ki tudja) szeretném az életemet emberhez méltó módon leélni. Nem egy 90-120e Ft-os fizetéssel. Szóval azon gondolkozom hogy csak ki kéne tanulni valamit, de rettenetesen tartok tőle hogy bele esnék ugyan abba a csapdába amibe már kétszer sikerült. Ráadásul mostmár ugye pénzt is kéne invesztálni az oktatásomba, mert eddig ugye nem került semmibe. Ezzel az ember feje felett meg még rosszabb bele vágni bármibe, amivel meg eshet, hogy az ember idő közbe rá jön hogy ez nagyon nem az ő világa. Volt már más is ilyen elbaszott helyzetben? Kilábalás hogyan?
2014. aug. 7. 12:06
 1/5 anonim válasza:
Hát elsősorban találd ki, mi az ami érdekelne téged. Javaslom, hogy tölts ki egy DISC tesztet. Abban megtudod, milyen beállítottságokkal rendelkezel, mint egyén. Után keress olyan melókat (amik adnak jobb fizut), hogy melyik érdekel azok közül. Ezekben a munkákban valószínűleg örömödet is leled majd. Ennyi az egész. Ha elba.tál valamit, az egy dolog. Ha szerencséd van, ki tudod kerülni a dolgot. De szedd össze magad, mert ha nem vagy motivált, akkor kukában való életed lesz. Ha nem tanulsz önszorgalomból, vagy amit okítanak neked, akkor maradsz a 120e Ft-nél.
2014. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Én arra a döntésre jutottam, hogy újra érettségizem és jövőre főiskolára megyek.


Hiába van elméletben sok lehetőség, ha gyakorlatban a legtöbb szakmával nem tudsz elhelyezkedni, a maradék esetben pedig a munkáltató egyszerűen nem fizet meg és a fizetésből maximum vegetálni lehet.


Hiába akarnak egyesek megragadni annál, hogy a kétkezű munka a fontos, ha egyszerűen ez nem felel meg a valóságnak. Akármilyen statisztikát felütsz akkor látni fogod, hogy a munkanélküliek aránya jóval kevesebb a felsőfokú végzettséggel rendelkezők között, ez a jövőben pedig még szembetűnőbb lesz.


Például itt egy érdekes cikk amit a hvg.hu ma közölt le:

[link]



Sokan akik OKJ képzésre mennek ma már arra építenek, hogy utána kimennek külföldre. A gond ezzel csak az, hogy egyrészről Magyarországon rengeteg helyen a szakoktatás kritikán aluli, másodsorban tapasztalatot nehéz szerezni mivel alapból csak 2-3 éves tapasztalattal vesznek fel, harmadsorban munka nélkül nem tudsz tőkét szerezni még a kiutazáshoz sem.


Én nem ajánlom, hogy továbbra is különféle OKJ képzésekben gondolkodj. Használd ki, ha van lehetőséged továbbtanulni felsőoktatásban.



Ajánlom, hogy ezeket nézd végig:


https://www.youtube.com/watch?v=fC67YuwzKkQ&list=TLY5M_bZWlC..


[link]

2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én író szeretnék lenni, de amellett kell valami szakma, amiből élni is tudok. Mihez van tehetségem az íráson kívül? 23 vagyok, és még mindig nem tudom. 3x jelentkeztem egyetemre, egyszer két hétig jártam, másodszorra be se iratkoztam, most meg egy éve vagyok egy szakon, amit nagyon szerettem végig, de az utolsó, legfontosabb vizsgám nem sikerült, és nem éreztem igazságosnak. Csalódtam, és csúszok egy évet, nem tudom, mikor lesz olyan az én életem is, mint egy átlagos egyetemistának, aki mindig tudja, mit akar, simán pörög az élete. Én folyton kétségek közt őrlődöm, nem tudom, mi tenne igazán boldoggá, és gyűlölöm, hogy nincs pénzem, mert úgy érzem, nem elég az, amit az egyetemtől kapok. Csalódtam az oktatási szintben, azt hittem, az egyetem más, de nem találkoztam még tanárral, aki felül tudta volna múlni a középsulis töritanárom intelligenciáját. A legtöbb tanárom abszolút nem rátermett, nem tanárnak való, nem lelkes, letojja, hogy elég-e, amit nyújt, sokszor azt se tudja, hol van... Néha arra gondolok, ha találnék egy munkát, amiből lenne havi 100-am, otthagynám, vagy passzíváltatnám, mert valószínűleg előbb csinálnék tudást pénzből, mint az egyetemen 3 év alatt.

Én se tudom, mit kezdjek magammal... Nekem is talán egy okj kellene, hogy aztán lelépjek a fenébe. Unom, hogy mindig éhes maradok.

L23

2014. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, miért nem keresel sulin kívüli tevékenységet, társaságot? Például írói szakkörök vagy az szakoddal kapcsolatos foglalkozások, workshopok stb. A legnagyobb gond, hogy a legtöbb egyetemen/főiskolán belül nincsenek klubok vagy csak korlátozottan. Az előző hozzászólásomban linkeltem két videót, a youtube-os linkben erről is szó van. Ha más nincs akkor keress hasonszőrű embereket és járjatok össze stb.

A mai munkáltatók (bár Magyarországon inkább csak a külföldi multik) a kreativitást keresik a leendő munkatársakban, az újításra való hajlamot.

2014. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szeptembertől kezdem a minort, kiadói szerkesztést fogunk tanulni.

De most minden olyan f0s... Emberekhez sincs kedvem. Bár ennek már más okai vannak.

2014. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!