Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem zavarnak már ezek...

Csak engem zavarnak már ezek a siránkozó nyugdíjasok?

Figyelt kérdés
A kérdésből lehet az jön le hogy bunkó vagyok de már nem tudok mit csinálni. A minap ülünk a buszon haverommal ami a városból visz vidékre ahol lakom. Két nyugdíjas(de még nem annyira öreg) beszélgetett arról hogy milyen ez a mai fiatalság hogy milyen tiszteletlenek és hogy rosszul bánnak az idősebbekkel stb. Azt azért tudni illik hogy az a busz amivel én járok annak a végállomása az a falu ahol lakom és ez a várostól 30 km de ugye közbe esik több falu is. A nyugdíjasok pedig amint kiér a busz városból egyből az első falu első megállójában le is szállnak úgy hogy a buszon álló emberek lábát végigtapossák akik meg ugyanott laknak ahol én. Hozzátenném hogy az én buszom előtt és után is 5 perccel indul olyan busz ami kifejezetten csak abba a faluba megy be. Nem tudom elhinni hogy ők nem tudnak várni 5 percet a következő buszig(ami persze általában majdnem hogy üres). Mi olyan fontos nekik? Nekem 1,5 óránként indul buszom és így is legelőbb 5re érek haza hulla fáradtan és állhatok neki tanulni. És ők mondják hogy ez a generáció fogja majd megkeresni azt a pénzt amit ők a nyugdíjukból adóznak és hogy ez mekkora baj. Gond az ha én nem virágkötözőként végzem vagy kukásként? Miért kell mindenbe a rosszat keresni? Elismerem vannak bunkó fiatalok de az öregebbek között is vannak ilyenek. Szerintem attól hogy valaki több időt megélt még nem tud többet mivel a világ változik. Én próbálok velük megértő lenni és beleképzelem magam a helyzetükbe de mégis.. Ti mit gondoltok erről?
2014. szept. 10. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

kamaszgondok, gyerekgondok.

nem kell vele foglalkozni, idővel majd elmúlik, és máshogy látod a világot.

2014. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Remélhetőleg sok év múlva rólad is lesz egy ilyen panaszáradat az akkori fiataloktól. Ez a világ rendje.
2014. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Igenis vannak nyugdíjasok, akik nem megfelelően látják a dolgokat és tiszteletlenek másokkal (csak mert öregek, tisztelhetnék embertársaiakat) és túl sokat siránkoznak, vagy akár órákon át büszkélkednek a betegségeikkel.

Lehetünk velük megértők egy szintig, de csak mert idősek, nincs alapból igazuk és nem kell mosolyogva eltűrnünk bármit, magunkban is azt gondolva, hogy igen, ez így jó. S szeretjük Nagy Testvért.


Nem hiszem, hogy nekem lesz nyugdíjam, annál még én is pesszimistább vagyok, megöregedést sem tervezek, de abban eléggé biztos vagyok, hogy ha duplaannyi leszek, mint most (38), akkor is így fogom gondolni.

2014. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Engem is zavar ha ok nélkül szapulnak.

Múltkor viszont véletlen majdnem fellöktem egy vén szipirtyót, amikor siettem a buszhoz (kökin a metróból kijövet a mozgólépcső korlátjánál szántottam majdnem ki a szatyrot a kezéből). Még hallottam hogy kiabál valakinek "és képes fellökni".

Mondjuk azt hittem lesz annyi esze hogy kicsit odébb megy, de már le se tudtam lassítani (egy 120 kg-os embernek aki rohan annak nehéz megállni :)

2014. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szóval szerinted minden nyugdíjas olyan, akikkel a buszodon találkozol?

Mintha ezt hívnák általánosításnak.

2014. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5# Mint mindenhol itt is vannak kivételek de elismerem a kérdésben tényleg úgy tűnhet mintha általánosítanék.:) Találkoztam már olyan idegen bácsival is akivel jól elbeszélgettem. És ne azt az unalmas beszélgetést képzeljétek el hogy én itt voltam katona meg ezt meg azt csináltuk kamaszkorban hanem egy rendes beszélgetést amit egy másik emberrel ejtesz. Olyan volt mintha alig lett volna köztünk korkülönbség.:)
2014. szept. 10. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

A kor sokak számára presztízs, akármit is kezdtek az életükkel.

Olyan előjogokat képzelnek be maguknak, amilyeneken értelmes ember csak röhög.

Sosem fogom elfelejteni, amikor illedelmesen, mosolyogva megkérdeztem egy idős párt, "Le tetszenek ülni?", mire azt a választ kaptam, hogy hagyjam őket békén, kussoljak. Aztán leültek.


Nyílván vannak kivételek, de a többség sajnos ilyen.


A reggel tömegközlekedéssel piacra igyekvő öregek talán a legrosszabbak. Felszállástól a piacig a mai fiatalságra, és a lustaságra panaszkodtak, mégis megvannak győződve arról, hogy az ő idejük értékesebb.

2014. szept. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Általánosítasz. De nagyon.


Lehet azért, mert olyan városrészben élek, ahol többnyire idősek laknak (vagy kisgyerekes családok, ahol kihaltak az idősek), de errefelé nagyon sok jó fej nyugdíjassal találkozni. Akiknek, mivel rozzantak és fáj mindenük, tényleg nem mindegy, hogy le tudnak-e ülni a buszmegállóban, mekkora a sor az SZTK-ban, meg tudnak-e venni mindent a hétre a teszkóban és hányszor kell lehajolnia valamiért és tényleg őszintén hálásak, ha átadja az ember nekik a helyét vagy épp megdicséri a kertjüket.


De akiket te leírsz, bárki ember fiát idegesítene, szóval nem vagy egyedül (: Az én kedvencem a túródós nyugdíjas: siet, rohan. lökdösődik, főleg piacon meg buszon. Az esetek 99%-ban előre szoktam engedni az időseket meg átadom a helyem, de az ilyeneknek ne számítsanak tőlem semmi jóra. Mondjuk az olyanok se, akik erősebben sminkelnek és magasabb sarkú cipőt hordanak, mint én...

2014. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem láttam általánosítást. Nekem az jött le, hogy az idegesítőkről írt, nem minden idősről. Nyilván van ilyen is, olyan is. Fogalmam sincs, milyen arányban. Bizonyára számít a lakóhely is. Falun sok fitt öreget látok, dolgoznak a kertben, bicajoznak hóban, amikor én nem mernék :) S akkor a tapasztalt, bölcs öregekről nem is szóltunk.

A betegségekkel kérkedőket tudom nagyon negatívnak tekinteni. Elmennek a barátnőhöz (egyszer az ajtóban állva csevegtek, én épp zárat szereltem a szemközti lakás bejárati ajtaján, sosem feledem el), egy órán keresztül csak bajokról van szó, de nem normálisan, hanem licitálva, hogy ó, nekem is volt olyan! Csak sokkal súlyosabb. Még nem is voltak igazán idősek s látszott rajtuk, hogy ez nekik jólesik.

Nagynéném 80 éves, ő is elmondja, ha épp rosszabb passzban van a régen eltört medencéjével és csuklójával, de normálisan és nem ez az egyetlen témája.

2014. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát vannak ilyenek, ezek az emberek engem is idegesítenek, csak mert a koruknál fogva többre képzelik magukat... és a fiatalokat kis hülye oktondiknak nézik... Nekem a nagymamám nagyon jó fej, ő sem bírja ezeket a nyávogó szatyrokat...
2014. okt. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!