Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A betegsegem megkeseriti az...

A betegsegem megkeseriti az eletem!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20 eves fiu vagyok. Tourette-szindromaban szenvedek, tehat tikkelek. Vokalisan ritkan, de motorikusan eleg gyakran. A leggyakoribb a karom, vagy az ujjaim, aztan a fejem, es a szemoldokom. Vokalisan ritkabban, altalaban nyogok vagy sohajtozom, de neha beszed kozben elviselhetetlen dadogas jon ram, ami mar motorikus vagy mi. Utalom magam. Nincsenek barataim. A munkahelyemrol kirugtak, az utcan folyton megbamulnak. Neha kedvem lenne osszeesni es bogni amig csak birok. A tomegkozlekedessel is hadilabon allok, amito a metron egyszer fejbevagtam egy kislanyt, aki elsirta magat. Iszonyatosan szegyelltem magam, hiaba mondtam el mi bajom van az edesanyja orditozott velem es hat.. iszonyat megalazo volt a helyzet. Folyton jarok kezelesekre meg pszichologushoz, de nem vagyok boldog. Napolyban elek, a szuleimmel nem beszelek, barataim pedig nincsenek. Nagyon nehezen tudom kontrollalni magam. Van, hogy hirtelen ossze-vissza csapkodok es nem tudom abbahagyni. Egyszeruen rettegek az utcara menni, gyulolom ha megbamulnak. Ugy erzem hogy nagyon nincs mar ertelme elnem... a dilidoki folyton teletom pozitiv gondolatokkal, amitol egy ideig jol erzem magam, aztan az elso megalazo helyzet utan osszeomlok es visszabujok a csigahazamba. Nem akarok ongyilkos lenni, vagy ilyesmi... csak elbujni a vilag elol..

#tikkelés #Tourette-szindróma #Tourette-szindroma
2014. szept. 19. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem ismerlek személyesen, de szerintem rendes, kedves ember lehetsz. Ez már önmagában olyan tulajdonság ami miatt nem kéne szégyelned magad főleg nem olyan dolgok miatt amiről nem tehetsz.
2014. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy normális PSZICHIÁTER szakorvost. Egyébként tudtommal a Tourette carbamazepinnel tök jól kezelhető. Mit szedsz rá?
2014. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Tourette-szindróma nem pszichiátriai, hanem neurológiai betegség, ezért neurológushoz kell fordulni.


Magyarországon létezik a Magyar Tourette Szindróma Egyesület: www.tourette.hu --> érdemes felkeresni őket. De Olaszországban is van: www.tourette.it


A leginkább ők tudnak segíteni, hiszen ők is érintettek. Így legalább telálsz megértő társakat!

2014. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgytudom, hogy a tourette szindrómát lehet csökkenteni. A teljes elmúlás az ritka. Én vokális tic -kes vagyok. Valamilyen szakemberhez menj el az segít rajtad. A tic -kelés magadba tudod tartani egy kis ideig.
2014. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!