Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen betegségem lehet? Nem...

Milyen betegségem lehet? Nem merek boltba menni idegen emberekel beszélni. Stb

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet velem 20 éves vagyok gazdag vagyok de nem merek boltba menni egyedül nem merek idegen emberekel beszélni nem merek hivatalos ügyeket intézni nem volt még barátnőm sem csak egy de az is már hét éve nem merek a lányokhoz szólni.szégyenlem magam maszkban talán ezeket elmerném intézni de maszk nélkül nem pedig nem

Vagyok csunya sem egy átlagos srác vagyok.pl a mult honapban elkelett volna mennem egy auto oktatásra de nem mertem be menni a helyszínre dolgozni is ugy mentem el egy gyárba hogy apu bevitt az irodába és mindent ő intézet.már kis gyerek korom óta szégyenlem magam.pedig az a tervem hogy népszerű színész legyen belőlem de így számomra ez elérhetetlen még lennem győzöm ezt a betegséget.léci segitsetek monjatok ötleteket tapasztalatokat.köszi.



2013. dec. 1. 14:56
1 2
 1/14 Deliverance ***** válasza:
Szerintem ez szorongás. Abból fakadhat, hogy a szüleid mindig mindent elintéztek helyetted, így most nem rendelkezel semmiféle problémamegoldó képességgel. Ezzel sajnos mi nem tudunk mit csinálni, le kell küzdened a démonaidat. Ha nem megy egyedül, keres fel egy pszichológust.
2013. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen voltam. Sajnos ezen csak az elhatározás segít. Én azt mondogattam magamban mikor mennem kellett hogy "Mindenki bekaphatja! Magasról teszek mindenki véleményére, én akkor is elérem amit akarok!" Többé kevésbé úgy lett. Valamint folyamatosan edzettem a kommunikációs képességem. Mára már bővült. Sajnos meg kellett tanulnom manipulálni, irányítani, vezetni, letörni és lelkesíteni az embereket. De próbálom minél kevesebbet használni.
2013. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia?

Nekem is hasonló tüneteim vannak és bár még nincs hivatalos diagnózisom, nagyon úgy tűnik, hogy ez az összefoglaló név illik a tüneteimre.

Ez egy nagyon hasznos blog, nekem sokat segített, két szociális fóbiás lány írja: onbizalomnelkul.blog.hu

Nézz bele, ha gondolod, hátha ismerős lesz néhány dolog. :)

2013. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szociális fóbia. + 0 önbizalom. Hogy mi rá a megoldás? Én is szeretném tudni...
2013. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mire mész a nevével? A megoldás a pszichológus / pszichiáter. Adhat neki nevet majd. Lehetsz pánikbeteg, szoronghatsz, bármi szép szót kaphatsz rá, a lényeg a terápiában (és esetleg a gyógyszereken is) múlik.
2013. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Azért írtam, hogy nem tudom mi a megoldás, mert én próbáltam azt a suliban, munkahelyen, boltban vagy akárhol, hogy lesz ami lesz odaállok bárki elé, megcsinálok mindent, ami a feladatom mert "meg kell", és ez az élet rendje. Félreteszem a félelmet, a gyomorideget, az izzadást, a vörösödést.

De hiába csinálom évek óta ezt az erőltetést mindig csak azt várom, hogy érjek már haza, bújjak be a kuckómba és ne lássak senkit, ne kelljen megfelelni egyfolytában.

Bár nálam ennek van egy olyan oka is, hogy apám alkoholista. Egy igazi féreg tud lenni gyerekkorom óta nem gondoskodott rólam csak élősködött, anyámat idegileg és anyagilag is tönkretette. (pedig elváltak te zaklatott minket)

Szóval mivel én vagy szégyelltem magam az ismerősök előtt vagy ők sajnálkoztak, h szegénynek milyen apja van és soha nem éreztem úgy, hogy én vagyok valaki. És ami még fontosabb, hogy sikerült a bizalmamat is elvennie az emberek felől, úgy érzem ha a saját szülőm ki tudott használni, át tudott verni, magamra tudott hagyni, akkor majd pont egy idegen fog segíteni, megvigasztalni, megérteni a problémáimat? Mindenki felszínes, nem érdekel senkit a másik lelke, csak a pénztárcája, a végzettsége és a munkahelye. A legtöbb segítség amit manapság kapok az egy odavetett "oldd meg!"

2013. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Ismerős a helyzet. Csak nekem nem ennyire drasztikus. Nálam ezt a problémát ha társaságban vagyok, ahol nem ismerek mindenkit pár sör (vagy bármi más alkoholos ital) feloldja és utána nincs gond.

Vásárolni meg ilyesmi dolgokat én sem szeretek egyedül, mert különben azt érzem, mintha mindenki engem nézne (pedig tudom, hogy le se szarnak), így erről próbálok nem tudomást venni.

A hivatalos ügyeket meg úgy oldották meg a szüleim, hogy bedobtak a mélyvízbe. :D Egyetemről hazamentem és mondtam, hogy kb 2 hét és lejár a személyim. Erre ők azt felétek, hogy old meg, ha kell a kocsi elvihetem.

Csajom az még mindig nincs. Abban kéne még összeszednem magma. :(


Magyarán csak önbizalom kell. Ha szükséges akkor beszélgess magaddal közben (képzeletben). Egyszer én így csináltam meg az eu-s tajkártyám:

- Jó épületbe járok, de vajon melyik szoba?

- Oda! Oda van írva. Menj be.

- De túl sokan vannak. Nem egy! Inkább holnap.

- Bemész! Most bemész!

- Nem merek!

- De mersz!

- De nem! Félek! Egy nyuszi vagyok!

- Nem! Bemész, te puha p...!

- Jó de akkor melyik sorba! Csak ott álljak egymagam?

- Te hülye ott egy biztonsági őr! Mire van a szád? Kérdezd meg!


Most lehet, hogy hüleségnek hangzik, de nekem az ilyen önbeszélgetések segítettek.

u.i.: Nem nem vagyok őrült! Legalábbis azt hiszem.( Nem egy másik személyiséggel vitatkoztam.

2013. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Macy@ válasza:
az utolsó válaszólónak üzenem, hogy tényleg nem vagy őrült.... vagy, ha mégis akkor már ketten vagyunk! :D Én is ezt a fajta párbeszédet szoktam magamban lefolytatni. Így megnyugszom és nem idegeskedem annyira, mert elterelem a saját figyelmemet. Nekem bevált, próbáld ki te is! :D
2014. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szuper! :D Már kezdtem azt hinni, hogy tényleg megőrültem :)


Bár a nők terén ez még mindig nem vált be :( Sajna a gyáva felem győz mindig :(


Kérdező! Valami javult vagy változott?

2014. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Kedves 7. és 8., már hárman vagyunk ilyenek! ^^


15/F

2014. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!