Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökömnek elmondjam, hogy...

A főnökömnek elmondjam, hogy milyen betegségem volt, és emiatt kell havonta orvoshoz járnom meg gyógyszert íratnom?

Figyelt kérdés
Bölcsibe fogok dolgozni de csak jún.30.-ig. Tavaly nyár óta nem dolgoztam, akkor végeztem a sulival. Most sikerült elhelyezkednem még ha határozott időre is. Viszont az a baj, hogy 3 hét múlva mennem kell vérvételre meg mindig gyógyszereket kell íratnom. Trombózisom és embóliám volt novemberben és vérhígítót szedek. Ilyenkor adni fog majd szabadnapot vagy hogy oldjam meg az orvosokat? Elmondjam neki mikor megyek be személyesen beszélgetni hozzá a részletek miatt?
2014. szept. 4. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp mondd el neki.

A vérvételt reggel intézed. A gyógyszer írás is kb. 5 perc. Azokon a napokon később mész be dolgozni.

2014. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyiból fonos lehet, hogy nem fertőző betegséged van, tehát nyugodtan lehetsz gyerekek közelében.
2014. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számolj be neki, igen.
2014. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg NE!!!!! A főnökök java része a munkáltatóknál az ilyen "hibák" inkább gondolkodásba ejtőek és nem tudhatod, egy ilyen főnököt fogtál ki vagy egy megértőt.

Példának okáért, egyszer rosszul lettem próbaidőn a munkahelyi kajától, amitől a főnök fontolóra vette, nem kéne e lecsökkenteni a munkaidőmet.

Nekem antidepresszánsokat kell szednem ami havi-kéthavi szabadnap kéréssel jár. Az orvosi alkalmasságin kötelező volt elmondani ( és azért doki szívózott - vigyek papírt, hogy alkalmasnak tart a pszichiáter meg biztos jó lesz e nekem így, meg stb) , de a főnököknek sose mondom. Semmi közük sincs hozzá amúgy se, a havi egy szabadnap nem annyira feltűnő és ha rákérdeznek, bármit mondhatsz, nem fognak a szabadnapodon az orvosig követni kém jelmezben.

Tudom ez más az esetedben, de egy főnöknek így is az jöhet le, alkalmaztak valakit, aki beteg, már most tudja hogy havonta el kell tünedeznie, egyáltalán betegen bírni fogja e a munkát, stb. Stb.

Hiába is mondja el az ember, hogy ez egy sima betegség, ami mellett dolgozni lehet, a főnökök javának más a felfogása.

Persze az már nem olyan, más tészta, ha dolgozol valahol x évet és akkor válsz gyógyszeres kezelésre szorúló beteggé.


Ez már lejárt kérdés, de gondoltam leírom a véleményem, hátha valaki hasonló kérdésével követi ezt.

2014. szept. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!