Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy egy 22 éves fiú csak a munkára és az egyetemre koncentrál?

Figyelt kérdés
A testvéremről van szó, aki 22 éves. Szinte nem is él társadalmi életet. Az egyetem mellett két munkája is van. A barátnőjével fél éve szakított, mondván, hogy nem jut rá ideje. Szerintetek ez így jó? Ebben a korban nem inkább ki kéne élnie magát?

2014. szept. 20. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha neki így jó, akkor nincs ezzel semmi gond.
2014. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az elsővel.

Lehet csak meg akarja alapozni a jövőjét azzal, hogy előre keres.Azért ha lesz barátnője, úgy sokkal könnyebb külön életet kezdeni, ha már van valamennyi pénz rá előre, mint az utolsó pillanatban kapkodni és a szülők nyakán élősködni(pláne Magyarországon).Gondolom egyetem után lesz egy kicsit több szabadideje és a társasági életét is elkezdi.

2014. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha tanul és emellett két helyen dolgozik, akkor egyáltalán nem meglepő, hogy emellett nincs nagyon ideje/energiája semmihez. Én "csak" egy helyen dolgozom (mondjuk ott 12 órát minden nap), és amellett tanulok, és nekem sincs kedvem általában ez után még a legeslegjobb barátaimmal sem találkozni, mert egyszerűen zombi vagyok. A hétvégi pár óra szabadidőmben (tanulni, dolgozni ilyenkor is kell azért általában) pedig itthon töltöm, és örülök, hogy legalább ennyi időm van magamra.


Ha szereti, amit csinál, akkor valószínűleg ezt ő sem érzi tehernek, mint ahogy én sem. Ebben az esetben pedig nincs ezzel semmi gond.

2014. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból hülyeség ez a "ki kell élnie magát" dolog. Van aki egész életében "kiéli magát", másnak meg nincs erre igénye.


Amúgy néha jól jön a társasági élet azért, én is ismerősön keresztül találtam munkát legtöbbször, meg egyetemen is nagy segítség ha valaki be tud dolgozni ha kell, vagy minden irányból vannak ismerősök akik be tudnak segíteni.


De alapvetően én is úgy vagyok, első az hogy lediplomázzak, és mindent megcsináljak ami ehhez kell, és a másik elsődleges hogy a munkámra koncentráljak, minél többet beletegyek, egyrészt fejlődjek, másrészt legyen minél több tapasztalatom, minél inkább jól nézzen ki az önéletrajzom mire oda jutok, és ne az legyen hogy 0 ledolgozott percem van.


2 Meló mellett meg mondjuk nem is könnyű szabadidőt csinálni, meg lehet beszélni a kollégákkal is, akkor meg napi 8 órában másokkal vagy, lehet nincs is kedved még munka után újabb társasághoz.


Barátnő meg mindig összetett dolog. Egyrészt sokan nehezen fogják fel, hogy nem ők az első, és a suli, munka fontosabb, másrészt meg egy barátnő jön-megy, de a tudást amit megszerzel nem fogják elvenni tőled. Na meg...elég sokan elvárják manapság, főleg 24-5 évesen már, hogy legyen lakásom, kocsim, munkám, ahhoz meg kell az a pár év hogy felépítsem annyira az életem.

2014. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Jól teszi, eredetileg ott volt a gyerekkor, amikor szórakozhatott mindenki. Másrészt idősebb korban is lehet csajozni, szórakozni, ha már megteremtette az egzisztenciáját.
2014. szept. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha pihen rendesen, ha van, ami motiválja a munkán kívül, pl. hobbi, ha nem tekint mindenre életuntan, ami nem a munka, akkor nincs gond. Mondjuk nem jellemző ebben a korban, hogy valakinek barátai sincsenek. Ha nem frusztrálja, akkor talán nem gond.
2014. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszi! Két éven belül lesz egy diplomája és urambocsáss' még félretett pénze is.

Aztán utána még mindig járhat szórakozni, még fiatal, de a felfogása nagyon érett.

2014. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazából ez csak azért fura, mert nem szorulna rá, hogy dolgozzon. Ő mindig azt mondja, hogy ő akkor érzi jól magát, ha dolgozhat és van mit tennie. Viszont az egy kicsit gonosz volt tőle szerintem, hogy a barátnőjét azért dobta, hogy el tudja vállalni a második melóját is.
2014. szept. 20. 23:07
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az csak "takaró" volt és nem volt olyan jó a kapcsolatuk, mint azt a kívülállók látták.
2014. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Ha a családi helyzet nem kellemes, esetleg volt egy apa/anya aki nem dícsérte eleget, mindig mondta hogy dolgoznia kell stb, akkor lehet bizonyítani akar, vagy ezzel akarja "kiérdemelni" az elismerést amit nem kapott meg.

Persze ez csak egy feltevés, de ha egy részben igaz a feltevésem, segíthetsz neki azzal, hogy megkérdezed ez miatt csinálja e.

A hirtelen idegesség, harag vagy hasonló reakció igazolná az állításom, de nem feltétlenül váltod ki belőle ezt a kérdéssel, viszont elgondolkodik rajta.

2014. szept. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!