Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek más-e, rosszabb-e...

Szerintetek más-e, rosszabb-e a mai társadalom, mint például az 50 évvel ezelőtti?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok szempontból igen és sok szempontból nem.

50 évvel ezelőtt még nem nem volt ilyen a média mint ma, nem volt facebook stb.

2014. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Sokkal rosszabb. A média és a net miatt mindent elöntött a szenny a mocsok. Visszafejlődés tapasztalható ,hiába kezeli a technikát ügyesebben az ember, de egyre primitívebb agresszívebb ösztönlények lesznek.
2014. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondanám, hogy rosszabb, de más az biztos, a világ változik és a benne élők is. Azt mondják a fiatalok a rengeteg inger(információ, média, internet) hatására lassaban nőnek fel, viszont hamarabb kezdenek szexuális életet felkészületlenül, ezért olyan sok a lelki beteg ember.Sajnos egy bizonyos ember típusból egyre kevesebb van(karakán, egyenes), amit én nagyon kedvelek.Nem mondanám, hogy az internet, média tönkreteszi a társadalmat, de nagyon nagy hatással van az átlag emberi gondolkodásra(tömeg pszichózis). Hagyományos értékek kezdenek sajnos kikopni a világból, látható ez pl. a férfi-nő kapcsolatokban vagy a filmnézési szokásokban és még sorolni lehetne a példákat.
2014. szept. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen rosszabb. Régen az ember ha otthon ült, max. olvasott, nem a neten trollkodott meg stb... Sok sok mindent fel lehetne sorolni, és az is igaz, hogy régen is sok hülye volt, sok depressziós meg ilyenek, de biztos vagyok benne hogy most sokkal több. Ma már az ember inkább otthon ül egész nap a gép előtt, mert ez is egy lehetőség.
2014. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom, épp akkor volt fénykorában a beat-korszak.Akkora erővel hatott az egész társadalomra, hogy ma az elképzelhetetlen. Zenének akkora ereje azóta nem volt. Simán pótolta a drogot, amit a mai ifjuság jobb híján használ.

Bár igaz, akkor is volt kábszerezés, de inkább csak nyugaton.

2014. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg azért volt csak nyugaton drogozás, mert mi akkor még a boldog szocializmusban éltünk...
2014. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ezt a "boldog szocializmust" iróniának szántad, de ha éltél akkor, emlékezhetsz, hogy az akkori fiatalokat a társadalom jobban "kézben tartotta", adott nekik programot, nem volt ennyi elkallódott ember minden cél nélkül, mint ma. Persze, volt agymosás, hisz diktatúra volt, de épp azért volt olyan mámorító a nyugatról behallatszó "Itt a Szabad Európa rádió..."
2014. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Éltem benne egy keveset, de nem nagyon érzékeltem mi folyik körülöttem. Magyarországon a szocializmust két részre lehet bontani, a 70-es évek után azért már élhető ország voltunk sok mindent megengedtek, annyira nem volt rossz a helyzet a nagy átlag számára, bár ezt lehet mondani annak, aki megélte az 50-es 60-as éveket. Konklúzió: soha többet semmilyen diktatúrát!
2014. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!