Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet beletörődni abba...

Hogyan lehet beletörődni abba hogy szar az életed?

Figyelt kérdés
Teljesen szét vagyok esve. Mindig tönkremegy valami, akárhogy spórolok, nem dohányzom, nem iszom, ügyeskedek nem tudok egyről a kettőre jutni. Heti 5 napot 12 órázok, van hogy Szombaton is bent kell lennem, és mégis 100K HUF alatt keresek... de muszáj, mert nincs más. Ráadásul teljesítmény bérben, szóval az egészségügyi problémáim is csak gyűlnek, mivel ha elmennék táppénzre alig keresnék valamit. Most esett ki 5 perce egy régi tömésem a fogamból, azt se tudom hogy, miből vagy mikor fogom megcsináltatni. Miért ilyen szar az élet? Miért ilyen törvényszerű az, hogy ha sikerült valamennyit spórolni akkor az hó végére biztos elmegy valamire, amire nem számítottál? Nagyon gondolkozok rajta hogy véget vessek-e ennek a szenvedésnek, úgysincs kiút.

2014. szept. 25. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy közhelynek tűnik, de az életben mindennek oka van. Valószínűleg annak is, hogy ilyen helyzetbe kerültél, hogy ilyen munkát kell végezned (ahogy kiveszem, főleg ez a baj). Nem tudom önhibádból-e vagy sem. Hogy lehet beletörődni? Hát ha reális esélyed nincs ebből kitörni, akkor pia és tévé, az eléggé elbutítja az agyat, hogy egy idő után ne érezz semmit. De azért jobb megpróbálni kitörni. :)
2014. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Pontosan milyen munkát végzel?
2014. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a rosszat látod.

Figyi. A tesóm most közmunkán van, 50 ezernél kevesebbet keres napi 8 órai munkával. Volt, hogy én is voltam ilyen, vagy ennél rosszabb helyzetben. Pl. most nyáron volt olyan hét, hogy a szomszédtól kellett kölcsön kérni, hogy vegyek 1 kg kenyeret, meg hozzá valami párizsinak nem nevezhető, cuccot. (300 Ft/kg áron)

Persze akkor jött minden rossz.

A diákhitelesek közölték, hogy pár napon belül felmondják a szerződésem, mert el vagyok egy csomóval maradva, így közel 3 milliót kéne egyben kifizetnem.

Meg még sokáig sorolhatnám.

És?

Ne csak keseregj, és a rosszat lásd!

Mostanra sikerült talpra állnom (minden segítség nélkül), simán megkeresem a napi 6000-8000 ezret vagy többet is (NEM 8 órával, jóval kevesebbel)

2014. szept. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
keress más munkát ahol ugyan ezért a pénzért nem hajtod sz..rá magad. ha albérletben van, inkább csak 1 szobát bérelj, ha szülökkel vagy az mégjobb, ott csak hazaadni kell, ha saját, akár ki is adhatod (sokan féltik, hogy lehasználják. de pl ha van 1 nagy ház, ki lehet adni, bár ugye elövigyázatosnak kell lenni) oszd be a pénzt, pl h napi/heti x forintot költesz, olcson is lehet jokat fözni, még változatos is lehet ha ügyeskedsz. ha nem bp-i vagy érdemes egy szobát bérelni ott azért van mindenféle munka ami már érettségivel végezhetö, és a 100at megadják. 100 meg 100 ismerösöm van akik 2-3 havonta keresnek mindig mást (Bp-n) mert képtelen megmaradni a s.ggükön, lusták, nem kitartoak, tipikusan nekik semmi sem jo idioták sajnos. akaraterö kell, sok. hány éves vagy, az ország mely részén vagy? (nem kell város)
2014. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Külföldre kell menni. Ott a legaljább melóval is 3x ennyit keresel. Vagy fogsz egy játékpisztolyt aztán irány a bank..
2014. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolso..ugye ezt a kulfoldi dolgot te sem gondoltad komolyan?Marmint azt a reszet,h a legalja munakaval megkapja a 3x penzt...Ha megis komolyan gondoltad,akkor indulj kifele,keress egy "legalja"munkat,es utana irj ilyet...
2014. szept. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismerőseim kint vannak, 300ezret vígan megkeresnek betanított munkákból.Igaz 7 napból 7-et melóznak ,tömegszálláson laknak de valamit valamiért.Szépen félreteszik a pénzt és lesz házuk kocsijuk.
2014. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

akkor fognak jól alakulni a dolgok,ha ki tudod használni,ahogy alakulnak azok. Nem szabad feladni,menni kell előre ,kitartással és ha jelenleg ez az amit végezni tudsz,akkor próbáld a pozitív oldalát nézni,hogy egyáltalán van munkád. Nagyon sok embert ismerek,aki bármit megtenne ,ha lenne hova mennie dolgozni.

Nincs akkora baj,hogy eldobd magadtól az életet,gondolj másokra is! Önzőség.

Keress lehetőségeket ,ne add fel,légy kitartó. Ha fejben eldől,hogy kitartó vagy és küzdesz,akkor már nagyon közel vagy a cél eléréséhez.

2014. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Külföldre kell menni" - gratulálok neked, nem kellene a kérdezõt méginkább elkedvetleníteni az élettõl, nyilván ha meglennének a feltételei a külföldre menetelnek akkor nem írta volna ide ezt a kérdést
2014. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2015. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!