Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép estét! Van-e a magyarságn...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Van-e a magyarságnak identitás tudata? És ha van akkor szerintetek mennyire erős és mennyire JOGOS?

Figyelt kérdés

Azért tettem ki a kérdést mert kíváncsi vagyok azok véleményére, kik büszkék arra, hogy magyarok. Miért vagytok rá büszkék? Konkrét példákat szeretnék olvasni!

Miben áll az én magyarságtudatom? Magyar vagyok, magyar vagyok mert ide születtem, itt élek, ez az anyanyelvem, itt tanulok/dolgozok, stb. Olyan általános dolgok melyeket minden egyes ország népe megkapott. Van néhány olyan történelmi "hős" kikre büszke vagyok. Ilyenek például a költők, írók, a magyar nyelvért és valamelyest a magyar közösség megmaradásáért harcolók.

DE milyen is ez a magyar önérzet? Milyen is valójában? Ha felteszik az embernek a kérdést: milyen érzés magyarnak lenni?-mit válaszoltok? :

Felemelő- miért?

Jó-miért?

Rossz-miért?

Lehangoló-miért?


Szerintem azaz igazság ezzel kapcsolatban mint mindegyik más országban. Mindenki tartozni akar valahova és ha csak nincs meg az a jellemvonása, hogy más szemszögből tekintsen az adott kérdésre akkor elvakultan kitart amellett a döntés mellett melyet magáénak tud. Mennyi realitást találtok az utóbbi mondatomban?

Ha történelmi példákról akarunk vitatkozni mindenképpen meg kell említeni a háborúkat/területfoglalásokat. Azt hiszed, hogy Magyarország az a Kárpát-medencéhez tartozik és fordítva? Á-Á: ezt is csak loptuk, bár inkább erővel vettük el.

Nézzünk egy szélsőségesebb példát: USA. Mennyire büszkék arra, hogy "jobbak" mint mások. (ez persze általánosításnak hat de tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egységesen rájuk szabni ezt a kijelentést). Fejlettebbek, ez igaz. De vajon ez a fejlettség az egészet nézve miben mutatkozik meg igazán? Élen járnak az űrkutatásban, (az állam szerint:) a szabadságjogok gyakorlásában és még sorolhatnám. De kérdem én, mi tesz egy országot fejletté? A technológia az egy dolog, az, ami számít azaz emberek hozzáállása. Hogy értem ezt? Lehet, hogy a zsírleszívás és a különböző fogyókúrás dolgokban is felülmúlják a mi Shobert Norbinkat (:D) de statisztikailag ott van a legtöbb elhízott ember. A mai világban már mindenki tudja, hogy ez hizlal, az hizlal mégis fogynak az energiaitalok, fogynak a Hot-dogok, stb.


Mire akarok ezzel rávilágítani? Az emberek nagyon sok esetben nem úgy viselkednek, mint ahogy azt elvárnánk tőlük.

Magyar vagyok mert....

Amerikai vagyok mert...

Német vagyok mert...

EMBER VAGY MERT EMBERNEK SZÜLETTÉL. Mindegy, hogy az anyanyelved szlovák, ukrán, angol, német vagy más. Ne arra legyél büszke hova születtél hanem arra, hogy mint emberi lény mennyit vagy képes megtenni azért amiben hiszel. Relatíve jobb-e egy afrikai (sajnálatosan, mondjuk születés útján átadódó ASD-es) tudós ember egy amerikai tudós embernél? Nem, egyik sem jobb a másiknál! Kérdésre eredeztetve: mivel az usa fejlettebb mint egy afrikai ország ebből az egyszerűbb gondolkodású embernek az jön le, hogy az amcsi tudós biztos okosabb. Persze... esetleg tapasztaltabb.

Ehhez mit tudnátok hozzátenni?


A végén egy kicsit eltértem a tárgytól de remélem érthető volt a kérdés.

A válaszokat köszönöm!



2014. okt. 1. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A kommunista évek és Trianon "kinevelte" belőlünk. Pont. Lenne mire verni a nyálunkat. Pont.


Ehhez kapcsolódóan volt egy kérdés, előzőleg: /emberek__emberi-tulajdonsagok__6143564-ti-hisztek-abban-hogy-minden-ember-ertekes

2014. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt.

[link]


"Régi dicsőségünk, hol késel az éji homályban?

Századok ültenek el, s te alattok mélyen enyésző

Fénnyel jársz egyedűl. Rajtad sürü fellegek, és a

Bús feledékenység koszorútlan alakja lebegnek.

...

Ekkor kél a hős, valamint Bakony erdeje halmán

A sudaras nagy tölgy, mely zölden messze kinyujtja

Ágait, és magasan jár büszke fejével az égben.

Ott szép fürteivel lágy szellők játszanak, és a

Tiszta verőfénynél feketés nagy sasfiak ülnek"


Istenem, de szép.

szerintem is:

elsősorban: ember

másodsorban: férfi vagy nő (ez fontos, már a fogantatás pillanatában eldől)

harmadsorban: valamilyen anyanyelvűek

vagyunk

ez a hierarchia

2014. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs identitás tudatatom. Szerintem nem sokat változtat hogy más nyelven beszél vagy máskor tart ünnep napot.
2014. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
45%
A magyar lakosság szerintem simán 90 százaléka nacionalista de ez kell is mert más kulonben elfoglalnak mindent az idegenek.Nem vagyok népellenes de Magyarország(az igazi 1920 elotti) az a magyaroké!Nem akarok az országomban más népet mert ugy is lehet járni mint a franciák...
2014. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!