Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán egy tök idegen...

Ha az utcán egy tök idegen csajt Tündérkémnek szólítok az gáz, vagy megalázó, vagy aranyos? 24/F

Figyelt kérdés

Gyalogosan közlekedve általában belebotlunk olyanokba akik csak ott állnak, nem figyelnek, ábrándoznak, cigizek, telefonálnak... - vagyis útban vannak :)


Nyilván meg kell szólítani (jobb mint oldalba bökni), ekkor ha Tündérkémnek szólítok egy tök idegen csajt, az hogy hangzik?

Csak mert szerintem akik a "Hé vigyázz!" "Elnézést." "Figyelj." beszólásokat használják, olyan fogyatékosnak tűnnek... :)


Természetesen kulturált beszólásra gondolok pl: "Tündérkém elengednél?", és nem arra, amikor egy segédmunkás ordít hogy "Tündérkém, megpakolnálak mint anyám a bevásárló kosarat!"


25/F (fehér bőr, kulturált kinézet)


2014. okt. 10. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez bunkóságnak jönne le, lehet, hogy csak én vagyok ezzel így, de az ilyen spontán becézgetést az idegenektől ki nem állhatom.
2014. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tündérkézés egy baráti viszonyban aranyosan hathat. De egy idegentől tényleg bunkón hangzik.
2014. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy idegentől bizalmaskodó, és modoros is, semmiképpen nem kelt jó benyomást.
2014. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ilyen helyzetben lekezelő. Felnőtt vagyok, idegenek kezeljenek úgy.

A barátaim, családtagjaim pedig tudják, hogy milyen beceneveket preferálok.

20/l

2014. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem mondanék ilyet egy idegen lánynak. Hogy jövök ahhoz, hogy idegeneket ilyen bizalmaskodóan szólítsak meg? Megalázó a lány szemszögéből, mert azt sugallanám neki, hogy kb. annyira sem tisztelem, hogy normálisan szólítsam meg, annyiba se veszem, hogy csak simán letündérkézem, mintha ez nekem csak úgy szabadna... Érted, nem?


Akármilyen kulturáltan nézel ki, ugyanezt a hatást éred el, sőt, szerintem minél kulturáltabban nézel ki, annál irritálóbb, gázabb az egész. Pl.: volt már, hogy amikor építkezés volt nálunk, az öreg kőműves szaki simán odaszólt nekem, hogy "hé, öcsi", és ezen csak nevettem, elnéztem neki. De ha egy velem egykorú, jól szituált ember engedné meg ezt a modort velem szemben, simán behúznék neki.


Visszatérve a lányokhoz: vannak megfelelő, udvarias formulák, ahogyan meg lehet őket szólítani normálisan, úgy, hogy nem alázod meg őket.

2014. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"fehér bőr, kulturált kinézet"=Szerintem jól nézek ki, simán megtehetek ilyesmit.

Engem ez győzött meg arról, hogy jó nagy paraszt lehetsz.

Ha egy vadidegen így szólítana meg, tuti elküldeném az anyjába, hogy azzal bizalmaskodjon...

2014. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit tőlem kapnál érte, azt nem tennéd zsebre, bár akkor sem tűrném a tündérkémezést, ha régóta ismernénk egymást. A "bocsi" vagy az "elnézést" tökéletes, udvarias megoldások, ha ezeket fogyatékosnak érzed, benned van a hiba. Egyébként most végül 24 vagy 25 éves vagy? Esetleg azóta már 26?
2014. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!