Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolok sokszor arra,...

Miért gondolok sokszor arra, hogy mi lesz, ha az anyám meg hal?

Figyelt kérdés
Már álmodtam is ezzel kapcsolatban és tényleg sokszor eszembe jut.
2014. okt. 10. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyad meg hal? Mivaaan?
2014. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes.

Szereted az anyádat, és eszedbe jut, mi lesz, ha meghal. Fel tudod-e dolgozni a téged ért veszteséget, hogy az anyád nélkül kell tovább élned... Meg tudod-e majd bocsátani magadnak, ha tettél olyat, ami neki rosszul esett. És hogy miért pont ő halt meg?

Nekem is eszembe jutott már, mi lesz, ha ő meghal. Félsz ettől, és ez teljesen normális. Ha valaki fél elveszíteni valakit, akkor eszébe kell, hogy jusson, hogy semmi sem tart örökké.

Szóval röviden, tömören: azért gondolsz erre, mert félsz elveszíteni.

2014. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az enyém már meghalt 17 éves koromban. Életem legrosszabb eseménye volt, tényleg ez volt a legrosszabb, ehhez fogható rossz szerintem nem is történhet velem többet. Nagyon durva lelkierő kellett ahhoz, hogy összeszedjem magam utána, és nem irigylem azokat, akik még előtte vannak ennek... De előbb-utóbb be fog következni, ez van, ez az élet természetes rendje... Ezek kegyetlen szavak, de majd megtapasztalod, hogy az élet kegyetlen.


Igazából olyan ez a dolog, hogy az ember mindig fél, retteg valamitől, ami majd lesz vagy lehet vele, de sokkal rosszabb ez a félelem annál, mint maga a félelem tárgyának bekövetkezése. Mert amikor majd meghal anyád, akkor már nem azon fogsz rettegni, hogy mi lesz, ha meghal, hanem átállsz arra, hogy feldolgozd valahogy. És előbb-utóbb túl leszel rajta, maga a halál és a temetés, amikor gödörbe rakják és elkezdik rálapátolni a földet,egy rossz emlék lesz, de a gyerekkorod anya-képe mindig megmarad olyan emléknek, amire majd boldogan emlékszel vissza. A felnőtt-léthez hozzátartozik ennek az egész folyamatnak az átélése, a veszteségek feldolgozásának képessége.

2014. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!