Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen érzés zsidónak lenni?

Milyen érzés zsidónak lenni?

Figyelt kérdés
Számít-e egyáltalán? Milyen előnyötök, hátrányotok származott már ebből? Megismeritek aki szintén ilyen származású?

2014. okt. 25. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem olyan, mint más embernek lenni. Megismerni pedig külső alapján nem lehet őket.
2014. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Vallásilag bárki lehet zsidó, de aki zsidó származású annak nagy valószínűséggel nincs fülcimpája!


Ugye erről van is egy történet hogy Hitler küldött egy fotóst Ribentrop-al amikor tárgyaltak Moszkvába hogy fotózza le Sztálin fülcimpáját hogy zsidó e vagy nem.

Volt neki :)

2014. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Ezek mind zsidok.

52%-os, nezd meg a fulcipaikat.

https://www.youtube.com/watch?v=h-NZNfMsWi0

https://www.youtube.com/watch?v=nFYd78mlfHQ


Ugy egyebkent en szeretek zsidonak lenni.

2014. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Az nem semmi amikor írok egy teljesen normális, helyes választ és meglátom: "válasz 20 % ban hasznosnak tűnik."

:)


Hatalmas. Óriási figurák vannak itt az oldalon.

A legnagyobbakat itt tudok kacagni.

2014. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a szomorú:



[link]

2014. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a szégyen, nem a fél láb.
2014. okt. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Zsidónak lenni jó dolog, de egyben félelmetes is hiszen nem tudhatod mikor tepernek le az utcán.
2015. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most elgondolkoztattal.

en elvileg felzsido vagyok mert apam es az o felmenoi voltak zsidok. viszont nem zsido vallasura vagyok keresztelve (amugy nem is vagyok vallasos). viszont rengeteget olvastam es tanulmanyozom a mai napig a Holocaust kerdeset es amikor errol van szo akkor ugy erzem hogy kozejuk tartozom. es valahogyan buszke is vagyok ra. ugyanakkor soha senkinek nem mondtam es mondom hogy zsido szarmazasu vagyok, es nem tudom megindokolni hogy miert, pedig nem szegyellem. van bennem egy homalyos felelem hogy akkor maskent itelne meg valaki vagy valakik.

sokat gondolkodtam ezen tipikus hasadasos eset vagyok. belul magamban ugy erzem hogy abbol a nepbol (is) szarmazom es buszke vagyok ra de a vilag elott nem vallalom el. es ez meg elszomorit es gyavasagnak tartom, foleg azert mert ahol elek ott ennek semmi jelentosege nincs. Van egyiptomi zsido no ismerosom o gond nelkul felvallalja hogy zsido. szoval zavaros dolog ez nekem. es nagyon felemas erzes , legalabbis reszemrol.;-((

2015. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne csodald, hogy felsz, mert ertheto. Nyilvan nem attol felsz, hogy fizikailag bantanak, hanem attol, hogy hogyan viszonyul hozzad a kornyezeted. Akkor mar teged nem XY-nak fognak tekinteni nehanyan, hanem "a zsido"-nak.

Ezzel az erzessel ket modon veheted fel a harcot

1. Egy eros kozosseghez tartozni

2. Minel tobbet tudni a zsido tortenelemrol, kulturarol es tudomanyrol - es nem csak a fajdalmasrol, hanem a dicsosegesrol is.

2015. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!