Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem elvesztettem a...

Úgy érzem elvesztettem a motivációt. Hogyan találhatnék újra értelmet az élethez?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, van egy rendes családom és egy nem teljesen békés párkapcsolatom. A tanuláshoz nincs motivációm pedig olyan szakra járok amit szeretek. Családom egész normális de néha az is zavar, ha hozzámszólnak. A kacsolatom nemtudom hosszútávon mennyire működőképes, a párom egyszerre csodálatos és taszító. De ezeket meg lehetne oldani csak a motiváció és az erő hiányzik. Úgy érzem nem tudom ki vagyok, legszívesebben egész nap feküdnék az ágyban vagy otthon ülnék és nem csinálnék semmit. Miért van ez? (21/L)

2014. okt. 26. 11:14
 1/3 anonim válasza:
Nyugi nem vagy egyedül, én is sokszor érzem ezt. De szerintem csak a gondolkodásodon kell változtatnod. Keress olyan elfoglaltságokat, amit eddig nem tettél. Pl nekem szokott hatni ha tornázok. Utána mindig érzem, hogy igen, élek. Vagy főzz valamit, lepd meg vele a párodat, vagy találjatok ki valami közös programot a családdal. Esetleg írd ki magadból, vagy énekelj, az se baj ha nem tudsz. Vagy hallgass olyan zenét, amik erőt adnak (nekem a rockzene jön be olyankor). Vagy menj ki a szabadba, nézz körül, vegyél mély levegőt és érezd hogy élsz. Nekem ezek szoktak segíteni. :)
2014. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a leírásod alapján te bőven benne vagy az emberek boldogabbik felében, akiknek megvan a lehetőségük szakmailag is pozitívan tekinteni a jövőre, szociális hátterük is kielégítő, nincsenek magukra hagyatva és párkapcsolata is van, még ha az nem is tökéletes (nahát, igen, előfordul...).


Ergo, totál feleslegesen kreálod a problémákat. Mások azért küzdenek, hogy legyen valaki, aki szeresse őket, megbecsülje őket, vagy éppen sikerüljön kitörniük abból a hátráltató közegből, amelyben felnőttek. Neked meg csak a fiatalság és az emberek hétköznapi apró bajai vannak, örülj neki.


Saját életednek csak te adhatsz értelmet, mindazt alapul véve, amit átélsz, nincsen rá recept.

2014. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, a legtöbb ember nem lát az orránál tovább. Mi akik benéztünk egy kicsit a színfalak mögé, és rájöttünk, mennyire cél nélküli ez a szánalmas kis hangyaboly, hajlamosak vagyunk elveszteni a motivációt - már ami a morzsák dolgos begyűjtését illeti.

34f

2014. dec. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!