Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van Magyarországon...

Szerintetek van Magyarországon olyan ember aki teljesen analfabéta? Ezalatt értem hogy soha nem járt iskolába, nem tud írni-olvasni, számolni.

Figyelt kérdés
csak azért mert van Erdélyben ismim és mondta h Romániában sok olyan személy van, akik sose jártak suliba, írni-olvasni nem tudnak egyáltalán. Meg Magyarországon tényleg büntatik azt aki egyáltalán nem rakja be általános suliba a gyerekét? Romániában meg hogy van ez? Szerintetek milyen lehet ugy élni hogy valaki ép eszű, csak nem tanult meg írni, olvasni, számolni

2014. okt. 26. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
A tankötelezettség miatt nehezen tudnám elképzelni, hogy a normális otthonnal rendelkező emberek közül akadnak analfabéták.
2014. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sőt nekeem az ex-mrlóhelyemen volt egy ilyen csaj, teljesen normális ember volt, de sohasem járt suliba, mert dolgoznia kellett, és ő romániai, erdélyi magyar cigány.. A munkáját szépen elvégezte, de mi töltöttük ki a jelenlétijét, stb. Azt mondta h azért nem járt suliba mert meloznia kellett gyerekként
2014. okt. 26. 13:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ismerek olyan embert, akit aláírni és és a kollégáim tanítottuk meg. A nyomtatott betűket nagy nehezen elolvassa. Gyakorlatilag analfabéta. Igaz nem fiatal.

Hofi is megmondta:

Magyarországon analfabéta nincs. Összeírva.

2014. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van. Hívott hogy nem megy a tv adás ilyen kiír valamit. Kérdeztem hogy mit de mondja hogy nem tud olvasni... :)
2014. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Erre keress rá: funkcionális analfabéta.

Sajnos van ilyen, nem is olyan kevés.

2014. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én pl. számolni nem tudok, pedig érettségim is van.. Vagyis tudok de nagyon rosszul... Én pl. a kötelező iskolának se látom nagyon értelmét, régen is eléldegéltek azok az emberek akik írni, olvasni nem tudtak... Most meg ha nem adod be a gyereket ált. suliba megbüntetnek, stb. Közbe a mai oktatást is inkább hagyjuk....
2014. okt. 26. 13:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Borsod egyes területein még a 3 x-et sem tudta leírni néhány szavazó, amikor aláírást kért tőlük a bizottság.
2014. okt. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm óvónő, egy nem túl jó környéken. Több szülő is van, akik csak 3 x-et tesznek aláírás helyett. És ez csak egy ovi, mennyi ilyen lehet az egész országban...
2014. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal lányról tudok aki a saját nevét is csak lemásolni tudja, magától leírni nem. Ez Magyarországon van, nem Romániában.
2014. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, dolgoztam olyan helyen, ahol találkoztam nem is eggyel (ügyfélként).
2014. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!