Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ész kontra szív. Szerintetek...

Ész kontra szív. Szerintetek létezik?

Figyelt kérdés

Ma megszakadt egy fontos barátságom. Azt mondta a lány, hogy csak és kizárólag az eszére hallgatott és azért hozta meg ezt a döntést, és azért halogatta eddig mert eddig mindig a szívére hallgatott. Elmeséltem egy barátnőmnek a dolgot, aki azt mondta, hogy ez a "kizárólag az eszére hallgatott" csak kamu duma és azért mondta mert nem akart megbántani.


Szerintetek tényleg van olyan, hogy valaki az eszére hallgat, vagy a szívére? Vagy tényleg csak megnyugtatásképp szolgál a fontos kapcsolatok/barátságok megszakadásánál?


2014. okt. 27. 19:58
 1/9 anonim válasza:

Én itt vagyok, mindig racionális döntéseket hozok és az eszemre hallgatok.


23L

2014. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen.
2014. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az emberi döntések mindegyikében keverednek az érzelmi és racionális szempontok. Ezeket sokszor külön kell választani ahhoz, hogy értelmes, előremutató döntéseket tudjon hozni az ember.
2014. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, létezik.

Én mindig meggondolom, hogy mit diktál a szívem, és hogy mi lenne a racionális megoldás, és csak utána döntök.

2014. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szerintetek tényleg van olyan, hogy valaki az eszére hallgat, vagy a szívére?"


Igen, tényleg van.Néha az egyik jobb tanácsokkal tud szolgálni, de meg kell válogatni, hogy mikor nem érdemes az ész racionalitását előtérbe helyezni.Általában azért nem érzelmi alapon hozunk döntést.


Viszont amit a lány neked mondott, az egy orbitális kamu duma volt.Ha már tényleg az a cél, hogy a másik ne bántódjon meg, akkor ennél jobb szöveggel kellene előállnia.

2014. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Így is sikerült úgy megbántania, mint még soha senkinek..

Természetesen várok még válaszokat, köszönöm az eddigieket.

2014. okt. 27. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén, mit vársz még? Nem kellesz neki barátnak, ez van. Szakadnak meg barátságok sokfée okból, hiába teszed ki akár a szív-edlelked a másikért, tapasztalat. Most vagy kínlódsz ezen, sajnálod magad és a közös múltatokat vagy pedig elkezded letisztázni magadban, hogy mi történt és lassan megindulsz a továbblépés felé. Értelme csak ez utóbbinak van, majd pár hónap múlva belátod te is.
2014. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen.
2014. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen, de azért egy barátság megszakadását fel kell dolgozni. Ilyenkor kavarog az emberben gondolat és érzelem egyaránt.

Sokszor a "hallgass az eszedre" beszéd azt is takarja, hogy akkor is hozd meg a döntést, ha fáj az érzéseidnek. Neki is vannak érzései, neki sem könnyű, de az előnye az, hogy ő már készült a "szakításra" és téged váratlanul ért.

Ezt most fel kell dolgoznod, abban nem vagyok biztos, hogy érdemes tudni, mit mondott az esze. Vagy ha lehet tisztázni, talán idő múltával érdemes.

Viszont képesnek kell lenned arra, hogy ne félj emiatt a jővőbeni kapcsolatteremtéstől más barátságok kiépítésétől.

Max privátban tudok még segíteni, ha nagyon olyan ügyről van szó.

2014. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!