Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik azok, akik egyáltalán nem...

Kik azok, akik egyáltalán nem látogatják azoknak a hozzátartójuknak a sírját, akiket szerettek?

Figyelt kérdés

Ismerek ilyen személyeket, s arra lennék kíváncsi, h ők vannak többségben, vagy mi, akik látogatjuk, legalábbis itt gyk-n lévők között.

Ez sztem nem vallási kérdés, vagy igen?



2014. nov. 2. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól senkinek se lesz jobb, hogy kimegyek a sírhoz álldogálni. A szívemben itt élnek, ez a fontos.

A sírokat meg rokonok, szülők karban tartják.

2014. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Bátyám sosem látogatja a szeretteink sírját (apu, nagyi, nagypapa).

Én is csak hébe-hóba, nem a "kötelező" november 1.-jén. Idén pl már október elején voltam a síroknál.

2014. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Addig kell(ett volna) a szeretteinkkel foglalkozni míg éltek, és nem haláluk után rákölteni egy valag pénzt egy rakás kőkupacra.
2014. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem járok temetőbe. Nekem az nem jelent többet, hogy ott a test. Az elhunyt szeretteimre viszont nem csak halottak napján emlékezem. A nagymamámról rengeteget beszélünk itthon, a szokásairól, a közös élményekről, a szólásait használjuk, és olyankor jókat nevetünk. Én így ápolom az emlékét.
2014. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát, de nem is erre gondolok, h csak akkor kell ott emlékezni rá. Sztem se ilyenkor kell csak, de a sírját azért nem fogja mindig más rendbe tenni sztem.
2014. nov. 2. 20:36
 6/21 anonim ***** válasza:
Majd ha öreg leszek, akkor én teszem rendbe a sírokat :)
2014. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6-os: valószínű, h ha most lesz**od, akkor öregkorodban is lefogod.
2014. nov. 2. 20:42
 8/21 anonim ***** válasza:

Szóval egy mondatból ennyire ismersz?

Nem, nem fogom lesz@rni öreg koromban, ha más nem tudja gondozni a sírokat, én fogom.

De most még bőven ott vannak a szülők/rokonok és gondozzák a sírokat...

2014. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Figyelj, vannak akik kulfoldon vannak, ezert nem jonnek haza egy napert. Vannak azok, akik esetleg nem voltak szoros kapcsolatban a halottal. Vagy kihalt a csalad. Amennyi baleset van, nem is csodalom. Vagy az elobbi hozzaszolokhoz hasonlo mentalitasu emberek.
2014. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as: ne legyen úgy akkor, bocsi a feltételezésért.


9-es: első kettőt megértem, a 3-at nem annyira.

2014. nov. 2. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!