Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kik azok, akik egyáltalán nem...

Kik azok, akik egyáltalán nem látogatják azoknak a hozzátartójuknak a sírját, akiket szerettek?

Figyelt kérdés

Ismerek ilyen személyeket, s arra lennék kíváncsi, h ők vannak többségben, vagy mi, akik látogatjuk, legalábbis itt gyk-n lévők között.

Ez sztem nem vallási kérdés, vagy igen?



2014. nov. 2. 20:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
En, ha akarnam se tudnam. 660km-t utazni azert, hogy rendbe szedjem...Szeretem a nagypapam a mai napig es gondolok is ra, de nem tudok tul sokszor a sirjahoz kimenni. Ez van... Nekem a szivemben el.
2014. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

Van olyan nalunk, hogy egy balesetben meghaltak az illeto rokonai egy balesetben, de a temeto dij ki volt fizetve, ezert a sirral nem volt gond, de nem volt ki jojjon a sirhoz.


Vagy van nalunk egy nevtelen nemet katona sirja. En mindig teszek egy szal viragot, de ha nem tudjak ki az, nincs ki jojjon :)

2014. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Mi már régóta nem járunk temetőbe, vagy 5 éve biztosan, de szerintem van az több is. És hogy kezdődött? Úgy, hogy elkezdtek öregedni a rokonaim és betegek lettek. Nem mindenki tud kimenni gondozni a sírokat, még akkor sem ha akarná is. Ez szomorú dolog, de végül így sem dőlt össze a világ. Nekem egy olyan rokonom sem nyugszik temetőben, akit én még ismertem volna, akik pedig már utánam mentek el mind szórótemetést kaptak. Én is azt akarok majd, mert nem akarom, hogy bűntudata legyen bárkinek is, ha én már meghaltam és valaki éppen nem tud hozzám kimenni a síromhoz, és így is-úgy is egyszer elmúlik az ember ideje, ahogy azoké is, akik még emlékezni tudnak rá.
2014. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De én olyanokról beszélek, akik közeliek voltak számotokra, s elérhető távolságban, ezek közül sokat meg lehet érteni, főleg, ha nem is ismerted, meg rokonai is meghaltak.
2014. nov. 2. 21:50
 15/21 anonim ***** válasza:
Függetlenül a lehetőségeimtől, nem látogatok temetőt egyáltalán, mert nem támogatom a halottkultusz ezen formáját. Csak egy olyan ember van, aki hozzám személyesen állt közel, és ráadásul alig pár éve halt nem, de nem gondolom, hogy a temetőben lenne, így értelmét sem látom annak, hogy kijárjak. Van, akinek fontos, az foglalkozzon vele, de ne próbáljon meggyőzni és elrángatni, mert annak nem lesz jó vége. Ahogy párszor már előfordult vérre menő vita ezzel kapcsolatban a családdal.
2014. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem összességében a halottainknak már édes mindegy. Max a saját lelkünk ápolgatására szolgál a dolog. Én jobb szeretek a szeretteimre pozitívan emlékezni, és nem úgy hogy ott vannak előttem, 2 méterrel a föld alatt.
2014. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem megyek ki a temetőbe soha. Ők sem fognak kijönni hozzám.
2014. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Meg senkinek a temetésére nem megyek el. Ő sem fog az enyémre.
2014. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Testvér vagy szülő sírjához se mentek ki?
2014. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én néha kimegyek apukám sírjához.Nagyszülők sírját kevésbé látogatom de övét sűrűbben hiszen egyik legközelebbi hozzátartozó volt.Én sem hiszem hogy az ember földi maradványai a lényegesek de mégsem lehet teljesen gondozatlanul hagyni szerintem.Nem ez az igazi emlékezés de mégis egy síremlék.Akik nem nagyon foglalkoznak ezzel a témával azok az emberek szerintem akiknek nem halt meg közeli hozzátartozó...
2014. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!