Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londont miért látogatják...

Londont miért látogatják ilyen rengetegen? Mi teszi vonzóvá ezt a várost?

Figyelt kérdés

Sok európai országban jártam már és azt vettem észre, hogy Londont sokkal többen látogatják meg. Mindennapos a fotózgatás, tömegesen látogatják meg a híres helyeket, építményeket. Például egyik nap délelőtt mentem a Szent Pál katedrálisba, akkor gyorsan haladt a sor. Amikor kijöttem délután 1 körül, a bejáratnál, akkor már rengetegen voltak. Többféle nyelven kommunikáló turistákkal találkoztam: spanyol, japán, francia, stb.

Budapesten többnyire orosz turisták vettek körül, mint pl. a Parlamentnél idén nyáron. Holland vagy lengyel turistát csak párszor láttam. Az igaz, hogy sokszor írják a hírekben, hogy Budapest továbbra is népszerű a turisták körében és, hogy nem veheti fel a versenyt Prágával (ami igaz, mert voltam ott és nagyon szép volt). De akkor is London a leglátogatottabb hely.



2014. szept. 7. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Londonnak óriási a történelme és bárkinek bármilyen érdeklődési köre van, megtalálja a számára tökéletes látnivalót. Nem mellesleg pedig gyönyörű város, a világ közlekedési és gazdasági csomópontja, így az egész világból özönlenek ide az emberek.
2014. szept. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az óriási brit birodalom központja volt valaha, amelynek határai között sohasem nyugodott le a nap. Ehhez mérhető történelmi emlékekkel és látnivalókkal rendelkezik a város.
2014. szept. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel sem látogatják többen, mint mondjuk Párizst vagy Rómát, esetleg Madridot, Barcelonát, Bécset... Vagy akár Budapestet.
2014. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Londonba olcsóbb a repülőjegy.
2014. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem semmivel sem látogatják többen, mint mondjuk Párizst vagy Rómát, esetleg Madridot, Barcelonát, Bécset... Vagy akár Budapestet."


érdekes, a londoni repülőtér a világ egyik legforgalmasabb repülőtere, akkor biztos nem a semmiért van ott annyi ember!

2014. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 a londoni repülőtéren azért is vannak olyan sokan, mert sokan Londonban szállnak át (pl. amerikai vagy ázsiai járatokra)
2014. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te miért mentél oda? Mert mások is odamentek. A mások is ugyanezért.
2014. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!