Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikortól számít egy család...

Mikortól számít egy család szegénynek?

Figyelt kérdés

Házaspárról van szó, gyerek még nincs.


Ha van villany, víz, internet és telefon, de háztartási gépek (mosógép, mosogatógép) nincsenek, nyomtató is csak használtan. Egy kis szobás albérlet van, az ételek árát a boltban meg kell nézni, de nincs éhezés.

Ruhákat, cipőket nem vagy csak nagy szükség esetén lehet venni, kozmetikumokat (sampon, tusfürdő) viszont igen.


Szegény vagy átlagos?


2014. nov. 5. 19:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Van olyan ember aki nem nèzi meg az ètelek àràt?

En szegènysègből jöttwm a fèrjem istudom mi az, gyerekotthonosak voltunk....màra ketten egy àtlagot megteremtettünk vagyis azthittem ez az àtlag (kis lakàs teljesen felszerelve, autó, diploma mindketõnknek)....de ehhez sok lemondàs kell, àtgondolni mit mikor hol költesz...ezèrt furcsa ha valaki nem nèzi az àrakat a boltban...bocsi az offèrt.

2014. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ès a helyesíràsèrt, a tebletem furcsa nèha.
2014. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Van olyan ember - családom, én se nézzük soha, mennyibe kerül az étel...
2014. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem átlag alsó kategóriája. Mi ennél lényegesen jobban élünk, de mi is megnézzük az ételek árát. Egészen egyszerűen azért, mert nem fogunk 2x annyit fizetni egy darab húsért, csak mert CBA csomagolta. De például édesanyám (ő jól él, hála a jó égnek, nincsen semmilyen problémája) nem nézi az ételek árát, az a filozófiája, hogy nem a hasán fog spórolni.
2014. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos itthon ez a gyakori. Konkrétan szegénynek nem mondanám...persze az amerikai életmódhoz képest igen, de amúgy nem.
2014. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem szegény. Pont most számoltam, hogy nekünk az albérletünk rezsivel, nettel 75-80 körül áll meg, a kaja plusz háztartási kiadások 45-50 ezer havonta. Úgy, hogy igen, megnézzük az árakat.

Tehát ez gyakorlatilag két minimálbér. Márpedig a minimálbéres nem átlagos, hanem szegény.

Mi kb. az átlag alsó határán vagyunk, a fent írtakon kívül azért marad néhány tízezer forintunk cigire, ruhára, tanulásra, szórakozásra, egy évben legalább egy néhány napos nyaralásra. Azt persze mi is számolgatjuk, hogy most ebben a hónapban a jogsit kezdjük el vagy inkább vegyünk egy mosogatógépet, de olyan gond nincs, hogy nincs mit felvenni.

Az igazi átlag viszont szerintem még ennél egy fokkal jobban él. Nekünk most az a terv, hogy pályázunk önkormányzati lakást, ha sikerül, kb. 40 ezer Ft a különbözet, ami a zsebünkben marad. Azzal már egészen elégedett lennék, és azt mondanám, hogy átlagosan élünk.

2014. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!