Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fejenként havonta mekkora...

Fejenként havonta mekkora összegtől számít egy család szegénynek, átlagosnak, módosnak, gazdagnak? A sajátodat hova sorolnád?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 08:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%
28.500/fo a letminimum, tehát az alatt melyszegény. 35.000/foig van támogatás, az szegény, 50/fő átlagos, 100/fő felett módos, 200/fő gazdag. Magamat fel eve szegénynek, most átlagosnak mondanám.
2013. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

A KSH szerint:


A létminimum küszöbérték olyan értékösszeg, amely biztosítja a magánháztartásokban élők számára a folyamatos életvitellel kapcsolatos szerény – a társadalom adott fejlettségi szintjén konvencionálisan alapvetőnek minősülő – szükségletek kielégítését.


A létminimum-számítás nemzetközileg elfogadott két alaptípusa közül a hazai gyakorlat az úgynevezett normatív számítást alkalmazza, amely az élelmiszer-fogyasztás értékének meghatározására épül.


A létminimumértékeket aktív és nyugdíjas háztartásokra, azon belül háztartástípusokra is meghatározta a KSH. 2011-ben a tipikusnak tekinthető, két aktív korú személyből és két gyermekből álló háztartás létminimumértéke 243 429 forint volt havonta, míg az egytagú nyugdíjas háztartásoké 75 547 forint.



Az én családom átlagos.

2013. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi szegények vagyunk ez alapján, de amúgy ezek a számok nem sokat mondanak, hülyeség az egész. Pl. egy ember képtelen megélni 35 ezerből. 2 ember 70-ből már talán szűkösen kijön, ha egy olcsó szobában laknak valami putris helyen és mindenen spórolnak. 3 ember együtt 105 ezerből egész jól megvan, mi kb. ebbe a kategóriába tartozunk, és ugyan nem telik soha szórakozásra, pláne nyaralásra, luxus dolgokra pl. édesség, használtan veszünk mindent, amit lehet, és mindig meg kell gondolni, megvesszük-e a húst is vagy elég csak a kenyér, de ennek ellenére soha életemben nem éheztem, nem fáztam, mindig volt elég ruhám, tanszerem stb.
2013. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

mi olyan módos felé hajlunk ( vagy inkább gazdag?!?!?!...)

külföldön élünk.

700 eu a lakás/hó

plusz a számlák összesen olyan 1100-1200 eu...

plusz a kaja:kutya macska is van 3-an élünk olyan havi szinten 5-600 eu.

+gyógyszerek havi 200-300 eu.

plusz ha kell még valami. szórakozni nem nagyon járunk..

1 nem vagyunk nagy bulizósak,2 nincs időnk rá.

olyan 2-3E euból élünk 1 hónapba...

olyan 600 E forint-ból élünk átszámítva. Plusz még az otthoni számlák is mert otthon is van egy házunk.. 700 E kb... plusz még cigi stb... nem tudom mennyi jut egy főre... gazdagok nem vagyunk kb módos.. drága az élet : (

2013. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Ketten kb. 200 ezer forintot keresünk. Ebből 100 a kiadás (hitel, rezsi, telefon, bérlet) és a maradék 100-ból 50-et elteszünk, 50-et meg élelemre, háztartási szerekre költünk. Szűkösen, de megélünk ketten.


24N

2013. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
jó héát ha a hivatalos számokat nézed, akkor természetesen az nevetséges, hiszen egy fűtésszámlára se elég, ha viszont a real lifet nézed, hogy ténylegesen mennyiből tud megélni valaki olyan közép-színvonalon, akkor minimum 250-et mondanék. ebben nincs semmi luxus, semmi nyaralás, csupán havi pár tankolás, lakásfenntartás, normális élet, ennyi. de ezzel se eresztheted el magad ...
2013. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Élni kb. 150 eFt/fő-től kezdve, persze ennél kevesebből is lehet létezni, de azt inkább vegetálásnak hívnám...
2013. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Egy főre jutó jövedelem, a kiadások függvényében mennyi marad a kosárban.Ha a kereseted 30%-át meghaladja a rezsi, 50% az élelmezés, a maradékkal ugyan csak csínján kell bánni. Van amikor derékszíj húzással lehet pótolni az elkopott cipőt ruhát. Nos mit jelent a derékhúzás? Hát gyakran eszel olyan dolgokat, ami olcsó

Kultúrára már nem marad

2013. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát mi az első leírása alapján a módos és a gazdag között állunk,bár szerintem a 200/fő egyáltalán nem gazdag...

300-320-ból élünk/hó ketten,de albérletben,tehát azért van kiadásunk is.

Jól élünk de közel sem kirívóan,küzdünk a megtakarítással.

2013. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Most mit mondjak?Én rokkantságomból kifolyólag havonta 25650 ft-ból létezem.Mert csak létezem,de nem élek.Derékszíjon már nem tudok húzni mivel már az sincs.Egy éve létezem ennyiből a saját házamban.Mély szegény vagyok?Csakugyan,tényleg.Hogyan lehet ennyiből megélni?Ingyen ebéd a hajléktalan konyháról.Tüzelőt az erdőböl kerékpárral,lakás fenntartási segély,kenyeret beosztva,néha kerül rá zsír esetleg akcios felvágott.
2013. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!