Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az a...

Szerintetek melyik az a család ami már tényleg szegénynek számít?

Figyelt kérdés
pl.ha már nincs otthon internet(anyagi okok miatt)akkor már "szegénynek" számítanak vagy egyáltalán valaki albérletben lakik vagy ha valaki csak havonta 3-4szer eszik húst?
2014. jan. 6. 14:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akinek az ételen kell spórolnia az már szegény. Ha már azon spórol akkor valószínű nincs sem nyaralás, sem normális ruházkodás és nehéz fizetni a számlákat is.
2014. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, mi például négyen vagyunk: egyedül anyánknak van normális állása, havi 90 ezer forintért, ketten elvégeztünk egy szakmát, de csak alkalmi bevételünk van, a harmadik testvérünk még tanul.


A 2990 forintos interneten nem spórolunk, mert azon tanulunk (én két nyelvet jelenleg a jobb lehetőségekért), azon keresünk munkát és minden egyébre ezt használjuk.

De: már csak kétnaponta fürdünk, meleg ételt általában csak hétvégente eszünk, a házban az este kivételével (akkor begyújtuk kicsit) 12-23 fok van. Új ruhát vagy cipót már réges-régen nem vettünk, a barátaimmal sehova nem tudok elmenni... és még változtatni sem tudunk a dolgokon, mert nincs miből.


Keleti régió.

2014. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Az internet és a húsevés alapján szerintem nem lehet senkiről megállapítani, hogy szegény vagy sem.

Mert lehet hogy nincs is szükségük internetre, vagy mert éppen nem szeretik annyira a húst, hogy havi szinten többször egyenek.

Alapvetően ott, ahol nem tudják sokszor miből kifizetni a közüzemi számlákat, vagy nincs mivel tüzelni télen, vagy már éppen a kenyeret is kölcsönből kell megvenni, ott már tényleg szegénység van.

2014. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%
Én is azt érzem szegénynek ahol az ételről kell lemondani. Nem arra értem, hogy csak havi két alkalommal jut hús, hanem amikor nem tudnak jól lakni és folyamatosan éhesek. Illetve ahol nincs fűtés.
2014. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Tehát van aki szerint már az is szegénységnek számít ha pl.nem tudunk elmenni nyaralni?!
2014. jan. 6. 14:32
 6/37 anonim ***** válasza:
32%

Ha alapvető dolgokra nehezen telik, ilyen az internet is, ami manapság egyáltalán nem luxus ha tv+telefon+net egybe van, 8ezer ft-ért nem pénz, tehát onnantól gondolom szegénynek a családot ha csak ritkán esznek tartalmasat mondjuk, akkor is farhát meg ilyen húsokat.

Az albérlet az nem igazán szegénység hisz oda úgyis az költözik aki tudja fizetni, aki meg nem annak marad a saját lakás

21/F

2014. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Az a szegény aki az alapvetőemberei igényei magának és vagy a gyerekeinek nem tudja megadni pl,télen normális fűtés, mindennap normális étel amivel jól lakik, télen téli cipő stb.
2014. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Én azt a családot tartanám szegénynek, akinek nehézséget jelent az alapvető szükségleteinek kielégítése. Élelmiszer, ruha, rezsiköltség(víz, áram, fűtés, internet, telefon). Az megint más kérdés, hogy ezek milyen minőségűek (pl. tesco gazdaságos párizsi vs. sonka, kínai ruha vagy Adidas). Még azt tenném hozzá, hogy a család akkor szegény, ha jön egy váratlan kiadás, és abszolút nincs miből kifizetni. Pl. elromlik valami a háztartásban.
2014. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát van aki szerint már az is szegénységnek számít ha pl.nem tudunk elmenni nyaralni?!"


Nem ezt mondta, hanem ha már nincs miről lemondani mert annyira minimum életszínvonalon élnek,és végül is logikus.

2014. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem internetben vagy húsevésben kell mérni. Én nem eszem egyáltalán húst és a férjem sem, de nem nélkülözünk. Ha a táplálkozás szintjén határoznám meg a nélkülözés fogalmát, akkor úgy gondolom, az számít szegénynek, aki nem tud elegendő mennyiségű és minőségű, változatos táplálékot vásárolni, amivel az egészségét hosszú távon fenn tudja tartani. Márpedig ez ma Magyarországon elsősorban nem pénz kérdése, mert a legolcsóbb zöldség- és gabonafélék változatos feldolgozásával is biztosítható az egészséges táplálkozás egy kis odafigyeléssel.


Ha a lakhatásban számolom, akkor a megfelelő higiénia és komfort a minimum, ami lehetővé teszi a munkavégzéshez szükséges ápoltságot és pihenést, valamint az ember egészséges állapotának fenntartásához megfelelő körülményeket biztosít. Ez is érdekes definíció így, mert eszerint nincs szükség adott esetben internetre vagy épp televízióra sem. :) De én nem érezném magam szegénynek, amíg a fenti feltételek adottak.

Az albérlet vagy saját lakás sem mérvadó ismerek házaspárt 350 ezres havi bevétellel, akik albérletben élnek, mindenük megvan, de nekik így kényelmes.


Amíg az egészség és a munkavégzési képesség nem sérül, addig nem szegény senki, csak legfeljebb kevésbé tehetős. A normális, elégedett élethez persze több kell, de ha a legrosszabb, átmeneti állapotban is adott ez a pár alapfeltétel, akkor az azt jelenti, hogy van remény, előrelépési lehetőség.

2014. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!