Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le, ha valaki...

Miért nézik le, ha valaki kiment külföldre, de nem jött be neki az élet?

Figyelt kérdés

Tipikusan ebben a kategóriában.


20 válaszból 15 egész biztosan "Mert kellett neked kimenni!" típusú.


Miért jó ez?


Komolyan, ha fél év alatt nem sikerült semmi, akkor illő hazajönni?


2014. nov. 7. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

mert kis tinédzserek trollkodnak


nem tökmindegy hol nem jön be az élet? legalább világot lát az ember, meg nyelvet tanul.

2014. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kellő pénz vagy már biztos munkahely, akkor mindenkinek nagyon nehéz. Több ismerősnek vagy a család segített vagy egymillió kezdővel mentek, vagy előre volt már munkahely. Kint se olyan egyszerű, mint sokan hiszik.
2014. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert azok közül, akik így jártak 20-ból 15-en olyanok, akik nem beszélik a nyelvet, nincs rendes szakmájuk, volt itthon egy ennek megfelelő egyszerű munkájuk, aztán felálltak a hokedlire, kinyilatkoztatták, hogy Magyarország egy szemétdomb, ki mennek külföldre, mert ott majd úgy élnek, mint egy maharadzsa, és különben is ott minden sokkal jobb, és aki azt mondja, hogy szakma és nyelv nélkül nem lesz jó, az egy irigy gyökér és amúgy is.



Hát ezért.

2014. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi meg kimentünk, három évig jó volt, volt rendes állásunk, beszéljük a nyelvet, soha semmi gondunk nem volt, most hazajöttünk, itt fogok szülni, 10-ből 9 embernek ez az első reakciója: "Szr volt, mi?" "Nem jött be, mi?" Sajnálkoznak.

Én nem értem. De, bejött. Tök jó volt. Miért kell azonnal negatívat feltételezni?

2014. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem erről az a véleményem hogy vannak olyan emberek akik imádják a másikat sértegetni..

ha azt mondtad volna hogy nem mész ki ezek az emberek akkor is mondtak volna rá valami lenézőt

2014. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Sokan valószínűleg a saját gyávaságukat, tehetetlenségüket igazolják vele. Ők nem mertek, tudtak valami miatt kimenni, és más kudarcával támasztják alá.

Emellett persze ott vannak azok is, akik már azt is lehazárulózzák, aki merészel egy hétre külföldre menni nyaralni, ahelyett, hogy csodás Balatonunk forgalmát pezsdítené. (Ezzel nem a Balatont akarom leszólni, én is szoktam oda járni.)

Meg persze az örök rosszindulat ami az ember (pláne a magyar ember, sajnos) sajátja. Ugye legszebb öröm a káröröm.

Biztos vannak más indítékok is, szerintem ezek a leggyakoribbak.

2014. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Mert ez a magyar mentalitás, ha szar az életem, akkor inkább a másikéval törődök, és ha bejön neki, azért nézem le, ha nem akkor meg azért.


A külföldi téma is pont ilyen.


Ha kimész akkor köcsög hazaáruló vagy, mert hogy képzeled hogy itt hagyod az országot, és neki attól lesz boldog a lelke, ha te is itthon maradsz diplomás munkanélküliként...csak azért hogy elmondhassa hogy na ezért tanultál?


Ha kimész, és bejön az élet, akkor megint jön az önajnározás hogy "lehet én éhen döglök, de legalább nem a külföldi seggét kell nyalnom"...mert a magyar segge biztos finomabb, legalább azzal lakjon jól ha kajára nincs pénze.


Ha meg kimész, és visszajössz, akkor jön ez a hozzáállás hogy "na mi van, nem jött be az élet?". Még akkor is megkapod, ha minden jól alakult, és nem azért jöttél haza mert annyira rossz lett volna, csak szimplán így döntöttél.


Na igen...meg a külföldi nyaralás, az it tipikusan ilyen, ha a Balatonra mész le, akkor beszólnak hogy na mi van, nem telik többre? Ha meg külföldre mész, akkor hogy képzeled hogy nem a Balatonra...Bezzeg ha őket megkérdezed, utoljára gyerekkorában látta a Balatont, akkor is csak poszteren.


De ezért a mentalitásért titkolja minden magyar a fizetését. Max aki nagyon sokat keres, az henceg vele, de az átlag magyar már akkor képes téged vízbe fojtani ha 10 forinttal többet kapsz mint ő.


De ez a többséggel a baj, mindig mással törődik, ahelyett hogy a saját életével haladna.

2014. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

4# azért mert ha olyan jó volt,akkor kár volt hazajönni.

Ha meg kimenno volt kár, akkpr meg de hülye hogy kiment.

Szóval aki kint volt és viasza jött arra lehet rosszat mondani.

2014. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én háromszor faragtam rá a külföldre menetelre, negyedszer is nekivágtam, mire nem szívtam meg.

Pedig hajléktalan szállón is laktam pár napig Németországban, ahol meg akart egy ghánai néger meg egy elmebeteg német hústorony erőszakolni. (Pedig nem vagyok egy gyenge gyerek)

Voltak kalandjaim...

2014. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!