Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tud az ember ilyen...

Hogy tud az ember ilyen helyzetben helyesen donteni?

Figyelt kérdés
Lattam a multkor egy riportot egy novel, akinek a nagymamaja nagyon beteg volt. Korhazban fekudt de szinte mar csak csak a gepek tartottak eletben, es nagyon nagy fajdalmai voltak. A lenyeg, a nagymama megkerte az unokajat hogy kapcsolja le a gepeket , mert nem akar tovabb szenvedni. Ezert most a not eletfogytiglanra akarjak itelni a not. Mit gondoltok errol? En nem tudom mit csinalnek ilyen helyzetben ez nagyon nehez dontes lehetett neki is
2014. nov. 11. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kellet volna lekapcsolnia a fepet, akkor sem ha csak gepek tartjak eletben. ez olyan mintha megolte volna.
2014. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eutanázia manapság egy vitatott téma, a világ legtöbb részén a törvény tiltja.


Az én személyes véleményem az, hogy az embernek joga van meghalni olyan körülmények között, amelyeket ő akar. Ez egy emberi jog, amelyet a mai neurotikus, hasadt, hiperérzékeny társadalmunk elnyom és elhiteti sokakkal valóban azt, hogy az eutanázia egyenlő a gyilkossággal.


Elfog telni még egy idő addig, amíg az emberek mentalitása változni fog ezen a téren ( s még sok más téren ), így volt ez a történelem során és így lesz ez továbbra is.


Sok mindenre megérett már az emberiség a múlthoz képest, de még sok mindenre nem érett meg. A halálfélelemtől való elrugaszkodás egy jövőbeli szellemi fejlődés lesz.

2014. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törvénynek nincs igaza. Joga van a nagyinak eldönteni, hogy meg akar-e halni. Csak ugye ahogy előttem is leírták, nem vagyunk még készek arra, hogy ezt elfogadjuk, befogadjuk.
2014. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Sztem nagyon sokan úgy gondolják, hogy a biztosan menthetetlen szenvedő embert kínozni azzal, h minél tovább életben tartják, nem jó dolog... hülye hasonlat, de egy kutsát sem szabad szenvedni hagyni és elaltatják, h ne szenvedjen... nem értem, h egy embert miért nem lehet így, h békésen menjen el, és ne szenvedések és kínok közepette.

Erről érdemes lenne egy nemzeti konzultációt tartani, mert ennek értelme van, sztem nem bűn, nem olyan mint megölni vkit...

2014. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!