Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben a helyzetben mi lenne...

Ebben a helyzetben mi lenne az ideális döntés?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,11. osztályos. 1 évvel a pályaválasztás előtt állok,azonban van egy elég nagy dilemmám: nem tudom eldönteni,hogy humán, vagy reál vonalon tanuljak e tovább. A humán tantárgyakat mindig szerettem, a könyvek pedig az életem részei. Nagyon elvont gondolkodású vagyok,érdekel a dolgok mögöttes tartalma, a társadalom, a filozófia, az irodalom. A baj az, hogy ebből nem biztos, hogy meg tudnék majd élni... Másrészt, a reál tantárgyakat is szeretem. Értem például a matematikát, szeretem is,a fizikát szintúgy kedvelem,de félek, hogy például egy közgazdasági egyetemen nagyon üresnek érezném magam, nem lenne az a plusz, ami kitölti az életem.Az ejt gondolkodóba, hogy ha már megvan hozzá a képességem, hogy reál pályán tanuljak,akkor ki kéne használni,hiszen az olyan emberekből van kevesebb, ergo több és jobb lehetőségeim lesznek az életben. Szerintetek mit kéne tennem?

2014. okt. 9. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A szívedre hallgatni
2014. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valaszthatod barmelyiket, mindket ut a mcdonaldsba vezet :D
2014. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok ezzel, szintén 11.-es vagyok, régebben csak a reál vonal érdekelt, közgazdasági szakközépbe járok, de tavaly óta a humán közelebb áll hozzám az irodalom miatt. Szintén érdekel a dolgok mögöttes tartalma, szeretem mindennek ismerni a miértjét, emellett imádok olvasni, és ilyen téren sokkal hasznosabbnak tartom, ha valami plusz információt szerzek meg. Filozófia/pszichológia alapszinten érdekel, de nem annyira, hogy tanuljam, az emberek viselkedését pedig mindig is elemeztem. Emellett megy a reál, és közgazdasági egyetemen gondolkozom, de bizonytalan vagyok, mert nem érzem pontosan, hogy tényleg ezzel szeretnék-e foglalkozni, vagy csak magamra próbálom-e erőltetni.
2014. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hallgatni a bizonytalanságra. Ami érdekel azt kell csinálni, sietni nem szabad. A saját tempódban kell haladni. Ha úgy érzed menne, akkor tedd. Ha nem, akkor ne.

A boldog ember szíve azért dobog, amit élvezettel tesz.

2014. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehat a human targyakat jobban szereted, rengeteg olyan human szakma van amibol nagyon jol meg lehet elni.


Szerinted jobb kepessegek kellenek a real szakmakhoz?


Szerintem azon kellene elgondolkodnod hogy te valojaban mit akarsz, es amire a szuleid, barataid, vagy barki probal befolyasolni az neked tetszik-e. Ha nem vagy biztos benne, keress karrier coachot vagy hasonlot.

2014. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) igazatok van...
2014. okt. 10. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!