Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezeknek a tüneteknek van...

Ezeknek a tüneteknek van külön pszichológiai elnevezése?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy rólam van szó.

Kicsi koromban bántalmaztak testileg és lelkileg + egyszer molesztáltak. Az előzők több évig tartottak. Majd új hejre kerültem, ott voltak barátaim és minden nyugis volt. Később megint új hejre, sok idegen ember közé. Akkor valami megváltozott bennem. Újra éreztem az egyedüllétet, teljesen úgy éreztem magam mintha megint bántanának és ellenem fordulnának az emberek. Pedig inkább én zárkóztam el. Innentől kezdve teljesen bezárkóztam és a mai napig nem nyitottam ki (5-6 éve kezdődött). Elélek a saját kis világomban, ami engem nem zavar, de mások érdeklődnek, ami zavar. Kérik azt is, hogy legyek közvetlen, de az nem én vagyok. Magamról: Érdekel az emberi gondolkodás, a véres dolgok (pl: piros festékkel vércseppeket, véres tenyérlenyomatokat csinálok, amit kirakok a szobámban, ezt igazi vérrel is meg akarom csinálni), szeretem a thriller és horror filmeket, egyedül lenni, egy időben vagdostam magam (jó érzés volt, lehet, hogy a vér látványa miatt), szeretem a természetet, ezt jobban tisztelem mint magát az embereket. Mások így jellemeznek: csendes, kedves, aranyos. De ők nem ismernek egyáltalán, ami nem is baj. Mostanában egyre agresszívabb vagyok, nemegyszer bántom a hugomat emiatt. Szerintem nem vagyok rossz ember, hanem a múltbeli sérelmek tettek azzá aki ma vagyok.



#személyiségzavar #múltbeli sérelmek
2014. nov. 12. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Korod?
2014. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15
2014. nov. 12. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyenlőre ezzel próbálod felszabadítani magad, oldani a frusztrációt. Elég súlyos személyiségzavarok tudnak kialakulni a megoldatlan, kezeletlen, feldolgozatlan esemélyek, ill. lelki sérülések miatt. Ezért szeretném, ha pszichiáterhez fordulnál, mert nagyon csúnya tud lenni egy zárt osztály.

(az ellátàs ingyenes, csak előtte menj el a háziorvoshoz)

2014. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érzelmeid vannak? Képes vagy szeretni, sírni, gyűlölni? Van lelkiismeret-furdalásod? Az ismerőseid felé mutatott kedvességed felszínes színjáték vagy komolyan kedves vagy velük?

Hogy érzed, mi van benned kialakulóban? Én félek hogy az antiszociális személyiségzavar felé tartasz, az viszont borzasztó lenne, járjál orvoshoz, mert az biztos pusztulás.

2014. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy az antiszociális személyiségzavar a génektől függ, abba bele lehet születni és nem időről időre alakul ki.

Egyre kevesebbet érzek, például a kedvességet próbálom mutatni, de pár ember szerint bunkó vagyok. Nem tudok kapcsolatot kialakítani emberek között. És szerintem nincs is szükség annyi kapcsolatra. Utálom ha emberek vesznek körül.

2014. nov. 13. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. A rossz körülmények, negatív emlékek hatására az ember képes visszavonni az érzelmeit, és csak idő kérdése, kialakulhat nála. Nem minden pazichopata született így, van akit a körülmények tettek azzá.

Mindenképp beszélj erről valakivel! Van iskolapszichológus? Vagy bárki, akinek el mered mondani?

2014. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, elvagyok a saját világomban, csak arra lettem volna kiváncsi, hogy a tünetek alpján van- e hivatalos pszichológiai elnevezés. Nem kérek segítséget.
2014. nov. 13. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!