Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a pszichológiai...

Szerintetek a pszichológiai kérdések feltevése ezen az oldalon segít az embereknek?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak kizárólag ezen az oldalon, hanem bármilyen más fórumon is, ahol feltesznek pszichológiai/ mentális problémákkal kapcsolatos kérdéseket és bárki válaszolhat rájuk- segít ez valamit is az embereken ?


Én azt veszem észre, hogy adott kérdés mögött sokszor egy igazán zavart elme áll, aki segítségre szorulna, de aligha valószínű, hogy néhány sornyi válasz megoldaná a problémát. A szándék jó lenne, csak ha egy szakképzett pszichológusnak/pszichiáternek évekbe telik, hogy rendbe hozzon adott személyt, akkor ehhez képest mit ér egy fórumozók közti lélekbúvárkodás ?



2013. aug. 25. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennek a fórumnak nem is célja a zavart elmék részére a szakszerű pszichológiai tanácsadás, mivel itt nem szakképzett pszichológusok vannak. Aki ennek ellenére kérdez, az legyen tisztában ezzel.

Néhány embernek sokszor az is segítség, ha mások leírják, hogy nekik is ez a problémájuk, így látják, hogy nincsenek egyedül.

2013. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem már az is segít ha látja hogy vannak mások is akik ugyan olyan problémával küzdenek, vagy átélték azt amit a ő is.


bár vannak olyan esetek hogy az nem segít ha itt leírja a bánatát, és mindenképp orvoshoz kéne fordulnia

2013. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy az illető látja, hogy nincs egyedül és ez per pillanat jóleső kérdés.


Viszont azon a néhány percen túl, amelyet ez a komfortérzet kínál, egyáltalán nem változtat semmin az, hogy mások is hasonló gödörben vannak, sőt sokszor még oda is vezet az effajta melankolikus sortársak felbukkanása, hogy az adott személy beletörődik a helyzetébe és azontúl kölcsönösen kezdenek merengeni a létezésük szürke mivoltáról.

Van egy film, ami a témával kapcsolatos, “ Sala samobójców “, magyarul “ Öngyilkosok szobája “ , ami jól szemlélteti azt, hogy a befolyásolható és pszichikailag instabil személyek milyen kapcsolatot alakíthatnak ki önmaguk és a virtuális világ között.

2013. aug. 25. 10:09
 4/7 A kérdező kommentje:
* jóleső érzés
2013. aug. 25. 10:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó,hogy foglalkoznak velük és elmondják,hogy milyen orvoshoz kéne menni.
2013. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Életem legjobb tanácsát a depressziómmal kapcsolatban, ezen az oldalon kaptam. Privátban írt nekem egy sokkal idősebb hölgy, (akivel azóta is levelezünk) ő mondta nekem, hogy az egész életét végikísérte ez a betegség, hogy ne szedjek gyógyszert, mert csak zombi leszek tőle, hogy felesleges elnyomni a tüneteket, mert a probléma attól még megmarad. És ami számomra a legfontosabb volt, elmondta, hogy ne keseredjek el, amikor egy-egy hosszú "normális" időszak után -amikor már kezdek reménykedni, hogy vége- megint visszaesek, mert ez normális, sosem fogok kigógyulni ebből, csak tanuljam meg kezelni, igyekezzek ugyanúgy élni és várjam ki türelemmel, amíg elmúlik a sötétebb időszak. Nem tudom, hogy nektek, akik nem szenvedtek a bipoláris depressziótól, mond-e valamit mindez, számomra mindenképpen a legértékesebb jótanács volt azóta is.
2013. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Aki már eleve zavart elméjű, nem az internetes oldalakon fog keresni megoldást!


De amúgy igen, lehet segíteni,de akkor az ütős 2-3 válasz kell,hogy legyen. ;)

2013. szept. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!