Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni ha a...

Mit lehet csinálni ha a testvéred lenéz, kihasznál és visszaél azzal amit elmondtál neki?

Figyelt kérdés

Teljesen ignorálni, tudatni vele hogy mekkora bunkóságokat csinált és hogy engem ne nézzen hülyének, vagy csak limitálni a társalgást és odafigyelni arra amit mondok a közelében vagy épp neki?


...



A sztori:


Néha elmentünk ezzel a testvéremmel sétálni és meghallgattam a panaszait a szüleinkről. Ilyenkor más problémákról is beszélgettünk. Én megbíztam benne hogy nem fog kinevetni és lúzernek tartani és a szituáció is olyan volt hogy elmondtam neki hogy nincsenek barátaim, sokszor magányos vagyok és hogy szociális fóbiám van.

Amikor edzésről és diétákról beszélgettünk elmondtuk egymásnak hogy min változtatnánk a testünkön edzéssel. Én elmondtam hogy szerintem lehetne kisebb a combom meg a fenekem.


Később aljas módon felhozta ezeket ha sértegetni akart.


"Nekem legalább vannak barátaim", "Neked nincs életed", "nagyseggű" ésatöbbi.


Akkor ott van még hogy lenéz, mert neki vannak barátai, mert neki nem kell otthon tanulnia és leckét írnia hogy ötös tanuló legyen, mert ő szeret egyedül lenni, mert ő jobban ért a számítógéphez és mert ő izmosabb.


Kihasznált úgy hogy amikor unatkozott és nem volt más akkor engem hívott el sétálni de amikor én hívtam volna jócskán elküldött a p*csába.

Persze jó vagyok ha nincs más. "a szánalmas nővéremnek úgysincs kivel hova mennie"

Olyat is csinált hogy ha házimunkát kellett csinálnia odahívott "beszélgetni" hogy közben segítsek neki.. Én hülye örültem hogy beszélgetni akar és nem is gondoltam rá hogy csak hamarabb le akarja tudni a munkát hogy gépezhessen. Nekem sosem segített.


Ezek mellett pedig nincs tekintettel másokra és önző. Bömbölteti a "zenéit", megsértődik ha kell takarítania, szemtelenkedik mindenkivel és azt hiszi mindenkinél okosabb.

Ő ér haza legelőször minden nap (aztán estig játszik) mégis minden házimunka ránk vár mert nem képes megcsinálni egyet sem, akkor sem ha megkérik rá.



Nem kívánok vele barátságban lenni amíg ki nem növi ezt a "kamaszkori lázadást" és többé nem is osztok meg vele bizalmas információt...


Nem fogom hagyni magam.Eddig hamar megbocsájtottam, elnéztem ha csinált valamit, lévén hogy nem vagyok haragtartó, ő családtag és azt hittem barátok vagyunk de ez most sértette a büszkeségem. Hülyét csináltam magamból.

Inkább az interneten ismerkedek.



Te mit csinálnál a helyemben?



2014. nov. 19. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Fognak egy verésre alkalmas targyat lehetőség szerint nagy felületűt pld szivlapat, es a sz@rt is kivernem a köcsögből es megmondanam hogy ha elmered mondani a szuloknek akkor kapsz megegyszer köcsög
2014. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ignorál, hmm ezzel segítettél megjegyezni nekem az ignore szó jelentését! Vak vagyok,hogy nem vettem észre eddig ezt.

Térjünk a tárgyra, aki ilyen kis fszcsimbók az egy hatalmas pofont érdemel :) A húgomnak én is lekevertem amikor gcizett. Nem szép dolog,de néha a szép szó nem hat. Próbáld meg vele megbeszélni,ha nem megy marad a tarkon vágás.

2014. nov. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele megbeszélni semmit mert elkezdi mentegetni magát hogy "jaaaj bocsi nem úgy értettem, csak haragos voltam" meg hogy "te paranoiás vagy, én nem csináltam ilyet, hagyj békén, szállj le rólam".


Már 2 napja nem szóltam hozzá ha nem volt muszáj, vasárnap szólt be így utoljára.


A verekedés meg kizárt, mert mindig az szívja meg aki kezdi (büntetés, órákig tartó szidás, ordibálás szüleink részéről) bármilyen oka is legyen rá, és ő sokkal erősebb és magasabb nálam, valamint teljesen megőrül ha valaki akár viccből is rácsap és képes lenné megölni aki kezet emel rá... (Tapasztalat)

2014. nov. 19. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!