Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok utolsó percben...

Nem tudok utolsó percben tanulni. Nem vagyok egyetemre való?

Figyelt kérdés

Se koncentrálni nem tudom órák hosszan keményen (és az nem motivál, hogy utolsó perc, sőt, inkább úgy vagyok vele, hogy ha már csak ennyi van hátra úgyis mindegy),

és nem is marad meg.

Több nap át kell olvasnom.



Nem vagyok így egyetemre való?

Amúgy egyetemista vagyok, alapszakos.


2014. nov. 23. 19:48
 1/7 TheHologram ***** válasza:
Ja én is ettől félek. De megoldom akkoris tanulok,nem lesz mindegy.
2014. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a baj, hogy nem tanítják meg tanulni a diákokat. Koncentrálni nem lehet folyamatosa, hiszen a figyelem kb. 5 perces hullámzást mutat. Én úgy tanultam, hogy félig fekve egy nagy párnával megtámasztva a hátamat elkezdtem. Aztán 10-15 perc múlva belealudtam. Majd pár perc után felébredve folytattam, ill. egy picit vissza kellett menni az anyagban oda, amire még emlékeztem és onnan olvastam tovább. Ez így ment. Ha olyan tárgy volt, amelynél kellett a hanginger is a rögzüléshez, ott hangosan olvastam ill. visszamondtam. Sok olyan anyag volt, amihez kénytelen voltam több jegyzetből, könyvből hozzáolvasni, az olvasottakat más forrásból is megerősíteni a rögzítéshez. Az eső vizsgaidőszak valóban valóban kemény volt, de nem lehetetlen. Aztán egyre rutinosabbá válik az ember.
2014. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más képességei vannak, rajtad múlik mihez kezdesz vele. Ha csak annyi a baj, hogy nem tudsz mindent az utolsó pillanatra hagyni, akkor ne hagyd őket a végére...

Ha ez segít, az elején én is nagy sz.rnak éreztem magam, de lassan belerázódtam.

2014. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Harmadéves vagyok. Könnyebb szaknak számítunk. Ha megyek MSc-re nehezebb szakra gondolok, ezért félek.


Nálunk a zh sok, a vizsgaidőszak már laza.



Általában akkor írok jó a zh-t, ha egyszer átnézem az anyagot, ekkor kulcsszavakat keresek, összefüggéseket keresek, megpróbálom hétköznapi példán keresztül megérteni, ha nem áll rá az agyam vagy abszolút magolós akkor rajzolok.

Másodszor, általában egy másik napon újra átnézem, már a rajzokat, ábrákat is nézem hozzá. Általában másodjára semmire se emlékszem, csak ismerős valahonnan és az összefüggésekre emlékszem, amiket találtam.

Harmadszorra már szoktam emlékezni, akkor kb. már csak tisztázom magamban.



Óraszámban nem feltétlen tanulok többet, mint mások. Csak míg mások kérdezik egymástól, hány napot tanultál, ilyenre én nem tudnék válaszolni - jó valamit kitalálok -, mert egyszerűen nekem így nem megy. :/

2014. nov. 23. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp tanul és neked kell kitapasztalnod, hogy nálad mi működik.


Érettségi előtt például úgy lapátoltam be az anyagot, hogy éjjelente csak egy felületes alvást kaptam, közben több liternyi kávé és temérdek stressz tartott ébren. Nem kell mondjam , hogy egy ilyen periódus milyen hatással van az idegrendszerre.


Aztán jött az egyetem és vele együtt a megfontoltabb, előretervezőbb hozzáállás. A régi szokásokat felváltani viszont időbe telik. Alapvetően már az iskola elején ( 1.osztályban , de maximum 5. osztályban ) kellene azt a feladatot teljesíteni a tanároknak, hogy átadják a tanulással kapcsolatos módszereket, technikákat és tanácsokat. Ez viszont elmarad és a gyerek (!) felvesz olyan tanulási szokásokat, amikkel aztán felnőtt koráig dolgozhat.


Amit tanácsolnék neked : legyél a lehető legnyugodtabb. Nem kell a felesleges stressz. A koncentráción lehet javítani különböző technikákkal és gyakorlatokkal, de mindennek az alapja a nyugalom. A félelem mindent elront.

2014. nov. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elég sokszor nyugodt vagyok - jó, aránylag - , erre jó a több nap kevesebb tanulás.

Előfordul néha az is, hogy zh előtti nap mondjuk nyolckor már abbahagyhatom a tanulást. Netezni szoktam, de videókat nézek, Pesten Hallottam csoport (:D), képeket nézek ilyenek.


Azokat irigylem, akik utolsó nap, vagy esetleg utolsó előtti nap előveszik a jegyzetet - addigi napokban nem is gondolnak rá, eszükbe se jut -, átolvassák párszor és jó jegyre írják a zh-t.

Nomeg akik ha értik, már tudják is.

Nálam ez nem megy.

Egyszerűen van egy dolog, annak hét jellemzője, ami tök logikus, látom az összefüggést és el is tudnám magyarázni, de amíg nem memorizálom addig MAGAMTÓL nem fog eszembe jutni mind a hét, ráadásul szabatosan, szakszavakkal.... Vagy egy definíciónak a lényege eszembe jut - pont azt bizonyítván, hogy értem -, de a szakszavak nem, amik nélkül pontatlan.

2014. nov. 25. 19:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki ködösen beszél a tanulásmódszerekről.


Mit értesz ezalatt?



Én az összetartozó dolgok csoportosítását, hasonló dolgok keresését - pl dolgok jellemzésénél -, rajzolgatást, többféle szín használatát, kulcsszavak kiemelését stb

2014. nov. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!