Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem találom a helyem, és van...

Nem találom a helyem, és van egy másik nagy gond is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gátlásos kamaszból sikerült annyi önbizalmat erőltetnem magamra, hogy sikerült egy jó sulit elvégeznem, később egy jól fizető munkát szereznem, amivel csak az a baj, hogy kitölti a napjaimat, reggeltől estig dolgozom, nincs időm társasági életet élni. Éjszaka van egy kis idő magamra, olyankor általában sorozatokat nézek, hogy ne a saját sivár életemre kelljen gondolom. Ismerkedtem neten, de nem jött be, egy két fős irodában dolgozom a vidéki lakóhelyemen, a barátaim nagy része külföldre ment. Elköltözni egyelőre nincs esélyem, mert be kell segítenem a szüleimnek. Mostanában egyre erősödik bennem az érzés, hogy nem tudom, ki vagyok, ki akarok lenni, és ami aggaszt, hogy kezdem a magaménak a sorozataimban szereplők életét, az ő problémáikon gondolkozom, vagy az ő szemszögükből ítélek meg dolgokat. Ha magam alatt vagyok, akkor valami jó jelenetre gondolok, hogy eltereljem a figyelmem. Kezdek megőrülni? Mit tehetnék, hogy egy kicsit felrázzam magam?

22L


2014. nov. 24. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

az utolsó pár mondatodban főleg magamra ismertem :) tényleg csak az lehet h egyedül vagy...én is + nekem munkám sincs

20l

2014. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól látod azt, hogy azért menekülsz szereplők bőrébe, mert a sajátodéval nem vagy megelégedve. Ez ilyen egyszerű.


Ami a megoldást illeti : engedd el az eddigi hibáidat; feledkezz meg az időről, a korlátokról és egyéb konvencionális gondolatoktól. Minden lehetőség előtted van és az egyetlen pillanat, ami számít, az a jelen. Minden elmúlt pillanat egy volt éned, a jelenbeni éned pedig az egyetlen, ami van.

Abból tudod, hogy sikerült elengedned a múltad, hogy egy teljes nyugalom veszi át a lényed - ezt a nyugalmat soha nem lehet megtapasztalni görcsölés, erőlködés és tépelődés által.


A nyugalomból adódni fog az energia is, amelyből új életet építhetsz. A negatív energia rendkívül sok energiát fogyaszt el. Amikor elfogod engedni az összes negatív energiát magadból, akkor tudni fogod, hogy mit kell tenned.

2014. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 egy kicsit megnyugtat, hogy mások is vannak így. .)


#2 annyi helyről hallottam már ezt az elengedést, de egyszerűen nem értem, hogy hogy kell :(

2014. nov. 24. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el Dan Millman-től a Békés Harcos Útja című könyvet! Az mellett, hogy kifejezetten szórakoztató olvasmány megoldást nyújthat a problémáidra. Rávilágít, hogy mi fontos igazán az életben és hogy mivel érdemes foglalkozni.


27F

2014. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a féle gondolatvilág nekem még abból az időszakból ismerős, amikor thai boxoltam... lefordítva (talán); ez az összpontosításról szól. Ha megfordul a fejedben, hogy veszíthetsz, azzal az ellenfelet segíted és önmagadat zökkented ki. Ha elhiszed, hogy nem nyerhetsz, akkor ki se menj a ringbe. Természetesen; rágörcsölni sem lehet semmire, pl. nem veszhetsz el az ellenfél mozgásában, sem pedig a saját gondolataidban... Kb. gondolhatsz bármire, csak a vereségre nem, miközben az ellenfélre csak reagálsz... fura ez (és nehezebb megfogalmazni, mint hittem, de remélem; hogy érted).


A ringen kívülre nekem sem sikerült áthozni ezt a mentalitást; az élet szerintem is máshogyan működik. De pl. van pénzed, így sok mindent kipróbálhatsz! Járj el társaságba, fedezz fel új dolgokat (még ha eleinte nem is nagyon érdekelnek), ismerkedj új arcokkal! Igyekezz azon, hogy érjenek új impulzusok!


Ne kövesd el azt a hibát, mint én. Zárkózott voltam és a bajok hatására még inkább bezárkóztam. Amire észrevettem, nem maradt semmim / senkim. Az életem egy komplett kilátástalan katasztrófa, a javulás legkisebb esélye nélkül... :) . Így menj, amíg megteheted (a pénz sok mindent megenged, hidd el nekem, ha az vmi oknál fogva kikerül a képből, akkor nem marad esélyed...).

2014. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mostanában egyre erősödik bennem az érzés, hogy nem tudom, ki vagyok, ki akarok lenni,"

100% egyezés velem. Emiatt egy milimétert nem haladok előre már sok éve. Nem dolgozom, mert fogalmam sincs mit csinálnék, nem ismerkedek, mert nem tudok, nem élek, mert nincs miből vagy kivel jó élményeket megélni. És fogalmam sincs mit tegyek, vagy mit javasolnék másoknak ugyanilyen helyzetben.

Hol van az a vidéki lakóhely, szabad tudni?

2014. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24/F
2014. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!