Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen egy másik vársosba...

Milyen egy másik vársosba költözni egyetem miatt? Nehéz az elején?

Figyelt kérdés

Mondjuk aki Budapesti, annak nehéz leköltözni Szegedre egyetemre? Mert mégis más város, mindent meg kell ismerni, felfedezni.


Sokan mondják jó a szülőktől függetlenedni, de aki szereti a szüleit, és jó a viszonyuk, annak is jó?



2014. júl. 16. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan vészes. Tájékozódásban a felsőbb évesek szívesen segítenek, egy félév bőven elég arra, hogy kiismerd magad minimum a Nagykörútig bezárólag. Ha pedig lesznek barátaid, akik ahányan vannak annyi albérletben laknak majd, akkor miközben mentek egymáshoz, észrevétlenül megismered a külsőbb részeket is, a Harmadik körútig. Annál kintebb csak nagyon ritkán kell majd menned.
2014. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Otthontól 100kmre járok egyetemre, sokan vannak hasonló vagy nagyobb távokról.

Az első hét senkinek nem volt a kedvence, de akkor arra sem volt időd, hogy honvágyad legyen, lefoglal az hogy megpróbálsz tájékozódni a kampuszon, próbálod megérteni a neptunt és közben kapod a to-ról az üzenetet, hogy ezt meg azt le kell adni miközben az az ez meg az otthon csücsül a fiókodban.

Emlékszem engem a honvágy mindig akkor ütött meg amikor hétvégente megláttam a buszból a városomat.

Ami engem a leginkább zavart, az a természeti környezet változása, nagyon rossz volt az Északi középhegységből leköltözni az alföldre.

A szüleimmel pedig tudtam beszélni mindennap, neten vagy telefonon így ez nem volt probléma.

2014. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és könnyíti a város megismerését, hogy ha államilag támogatott képzésre mész, akkor jár ingyen féléves bérlet a tömegközlekedésre :)

Ma már ott a telefonon a net és a googlemaps, ha van időd nekiállhatsz körbejárni a várost :)

Újszegedre is átmehetsz, de ha nem vagy ETSZK-s vagy biológus, akkor oda nem sokat kell járnod, más karnak nincsenek ott épületei.

Max a Liget (a város legnagyobb parkja), a strand (Aquapolis), vagy az uszoda miatt érdemes átmenni, esetleg kézimeccset nézni a sportcsarnokba :)

2014. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En szeretem a szuleimet, jo volt veluk a viszonyom, de baromi jo volt masik varosba koltozni. En Debrecenbol mentem Miskolcra, igaz kollegiumba, az egy masik vilag.


Remek dolog szerintem.

2014. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hozzateszem, ez 20 eve volt, akkoriban nem volt net, telefon se nagyon, volt hogy 6 hetig nem is beszeltem a szuleimmel :) De elfogadtak, nem reklamaltak.


Most is messze lakom, 1000km-re toluk, minden hetvegen skypeolunk.

2014. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen személyiségfüggő. Én nagyon vártam és élveztem az egészet, testvérem már előre is félt tőle. Amikor ő került oda, hogy költözik, akkor láttam meg igazából, hogy milyen különbözőek vagyunk. :)
2014. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egészséges lelkületű embernek mindenképpen jó, a függetlenedés alapvető igények kell lennie. Persze az elején habitustól függően lehet nehezebb a helyzet, én pl egyedül mentem egy albérletbe és mivel visszahúzódóbb voltam, fél évbe telt, mire stabil baráti köröm lett. Na az nem volt egyszerű, mondták is szüleim, hogy eleinte látszódott, hogy alig akarok visszamenni hétvége után, aztán meg alig bírtam a seggemen maradni hétvégén, mentem volna vissza minél hamarabb :)

A felfedezés ahogyan az első írta nem olyan vészes, legkésőbb egy év múlva ismerni fogod az egész várost.

2014. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!