Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért ilyenek az...

Manapság miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Egyre többen csak az egyszerű, műanyag, dúdolható zenét hallgatják, ami a rádióban megy, meg aminek a legtöbb a nézettsége YouTube-on. Olyan szutykokat olvasnak, mint a Szürke ötven árnyalata és társaik. A filmekről nem is beszélve. Miért nincs annyi szellemi igényük, hogy jobban belemélyedjenek a dolgokba?

2014. nov. 24. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Ez mitől gyakori kérdés? És miért zavar mások vélemènye? Miert nem tartod tiszteletben mások ízlését? Fogadni mernék, hogy nagyon felvilágosultnak tartod magad, csak jó zeneket illetve könyveket olvasol, és ha valaki a te ízlésedre mondaná, hogy szar, akkor vérig lennèl sértve.
2014. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az emberi természet egyik jellemzője, hogy követi a tömeget. Mindig van egy többség, ami a többi számára diktálja az irányt. A különbség csak az, hogy ez az irány építő- vagy züllesztő hatású ( jelenleg a másodikat éljük ).


Persze, tisztelet a kivételnek: vannak, akik éppen ebben a társadalomban találnak rá önmagukra és egyedül körvonalazzák meg azt saját magukban, aminek az ellentétjét látják a társadalom többi részében.


Igazából, amikor az ember elér egy olyan szintre, amelyben a dolgok mélyét kutatja, akkor nem is számít igazán, hogy egyedül van-e vagy sem. Sose zavarjon az egyedüllét, ha bízol az értelmi szintedben. Maga a saját magadban való kételkedés az első jel a befolyásolhatóság és a hanyatlás felé.

2014. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 hogy mitől gyakori a kérdés azt szinte bármelyik kérdésnél fel lehetne tenni az oldalon

amúgy egyetértek a többi részével

2014. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Inkább ne fogadj rá, mert nem ismersz egyáltalán. Nem tartom magam annak, de nálam is van egy határ, ami alatt már nem tudom jó szemmel nézni az emberek szellemi értelemben vett elaljasodását.

Nem lennék vérig sértve egyáltalán, ha normálisan lehet valakivel vitatkozni, és nem csak fröcsög a sértettségtől. Ízlésről amúgy sem érdemes vitatkozni. De itt épp, hogy nem csak ízlésről van szó.

Egyébként elmondanám, hogy én is szoktam néha olyanokat hallgatni meg olvasni vagy nézni, ami tudom, hogy csak "rágógumi", de az a különbség, hogy én a helyén kezelem ezeket.


#2: Köszi a normális választ.

2014. nov. 24. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
De akármennyire is zavar, nem tudsz rajta változtatni, ezért szerintem nem is érdemes erről vitázni. Persze szerintem is aggasztó egy két mostani zene és sorozat, de ha te ezen haborogsz, az nem fog semmin se valtoztatni. Majd kinövik, vagy nem, ez van. Első voltam.
2014. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
65%
Az emberek nagy része felszínes, ez ilyen egyszerű.
2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik filmben/sorozatban vagy akármiben mondták, de a lényege az volt, hogy a média a legalacsonyabb igényekhez állítja a mércét. Ha a trágya műsor/zene/könyv is eladható, akkor miért erőlködjenek?

A szex, mint médiaeszköz a legjobb reklám, azzal bármi eladható, lásd az 50 árnyalat vagy YouTube-on azok a videók/klipek, amikben félmeztelen csajok riszálnak vagy ilyen Való Világ féle szemét. Való világ, persze... Azok, akik csinálják, vagy akik nézik sem jártak még vidéki szegénységben...

Akik ezeket zabálják, felszínesek, sekélyesek. Ezek az emberek jó sokan vannak, ráadásul egyre többen, így mivel a médiaágak pénzéhesek, olyat fognak gyártani, amit sokan megvesznek.

(Egyébként egyet értek veled a fent említett szutykokkal kapcsolatban.)

2014. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért? mit kellene hallgatnunk és mit kellene néznünk?


1980as évekbeli fekete fehér filmeket és az akkor készült zenéket?

2014. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!