Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előfordult már, hogy egy...

Előfordult már, hogy egy idegen segített neked fizikailag (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondolok:


- látta, hogy rosszul vagy, és odament segíteni

- zuhogó esőben megosztotta veled az ernyőjét

- fagyoskodtál a hidegben, és adott kölcsön kabátot, sálat

- valaki vagy valami miatt veszélyben voltál, és segített ezt elhárítani (pl. meg akartak verni)


Persze az is ide tartozik, ha valaki pl. megfogja neked az ajtót, vagy segít valamit cipelni, de ezek elég általánosak (habár ettől még ugyanolyan értékesek), és én most inkább a talán kevésbé tipikus esetekben gondolkodtam.


2014. nov. 25. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
igen.
2014. nov. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Részegen összeestem és felsegítettek
2014. nov. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én inkább segíteni szoktam, nem rajtam segítenek.
2014. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Velem is inkább fordítva fordult elő, általában én mentem oda másokhoz, pl. egy idős nénit elkísértem egyszer az otthonig a zivatarban az ernyőnkkel, mert neki nem volt, vagy segítettem egy lánynak, aki elesett a síneken és megsérült, stb...

Fordítva csak általánosságok történtek, pl. hogy segítettek felcipelni a bőröndöm a metrólépcsőn egyszer - bár ez is külföldön történt. Itthon nem nagyon segített még senki azon kívül, hogy megfogta volna az ajtót előttem. Pedig volt, hogy magassarkúban cipeltem egy akkora dobozt hazáig, hogy nem láttam ki mögüle, de akkor még azt sem kérdezte meg senki, legalább az ajtót megfogja-e előttem, pedig látványosan nehéz volt a doboz, azt hittem, megszakadok... :S De szerintem csak a szerencsén múlik egyébként, van-e épp segítőkész ember a közeledben.

2014. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

haverjaim segítettek mikor nagyon bebasztam xd


de én általában segíteni szoktam :))

2014. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Haverral szerencsétlenkedve vittünk egy nehéz gépalkatrészt, amikor is valaki megállt a kocsijával, és elvitt minket hazáig a cuccal. Az egy szerencsés véletlen volt, mert már az út harmadán jártunk, és éreztük, hogy túl nagy fába fágtuk a fejszénket.


Még gyerekkoromból van két emlék, az egyik egy esernyős, amit példának is írtál (elindult egy felhőszakadás, és még az eresz alá is bvágott az eső, egy néni úgy tartotta az ernyőjét, hogy engem is védjen). A másik esetben meg lecsúsztam a játszótéri mászókáról és bevertem a vasába a fejem, miközben valahogy a lábammal fennakadva fityegtem, akkor egy idegen férfi emelt le, míg a szüleim odarohantak.

2014. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!