Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint az...

Véleményetek szerint az mennyire figyelemre méltó, ha egy ember három idegen nyelvet beszél?

Figyelt kérdés
Nem egy nagyon tanult emberről van szó, olyan értelemben, hogy egyszerű szakmát végzett, nem járt főiskolára, egyetemre pl.
2014. nov. 3. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen nyelvekről van szó, és milyen szinten beszéli őket.
2014. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eléggé! A nagy többség idehaza még egyet sem tud. Nagyon jól el is lehet helyezkedni vele.
2014. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ismertem egy lányt 6 nyelven beszélt anyanyelvi szinten és mellette még beszélt nyelveket...azt várom ezt űberelje valaki akit személyesen ismerek...nem rossz a 3...de 1-3 az inkább alapnak mondható...legalábbis annak kéne legyen...véleményem szerint...
2014. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 6 évig tanultam egyet, és most se tudom még megérteni, szóval hozzám képest zseni.
2014. nov. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már több mint 10 évig tanultam angolt, vagyis inkább tanították, de az alapokat se vagyok képes megérteni, nem az, hogy gyakorlatban alkalmazzam.
2014. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Akkor az azért van, mert nem tanulod, nem azért, mert nem érted. Gondolom te is 10.-11.es lehetsz.


Jó dolog, ha valaki három nyelvet beszél, mondjuk akkor a legfigyelemreméltóbb, ha mellette fősulira vagy egyetemre járt, az meg még figyelemreméltóbb, hogyha mondjuk 18 éves koráig (érettségig, ilyenekig) tanulta meg a három nyelvet. Persze akkor, ha mondjuk középfok környékén vagy jobban tudja. Ha köszönni tud meg be tud mutatkozni, az majdhogynem semmi, még akkor is, ha 15 nyelven megy neki.

Én most vagyok 16, angolt középfokon, franciát és japánt alapfokon beszélem, kaptam már dicséreteket. 30 éves korom környékéig szeretném középfokon beszélni mindhármat, és mellé megtanulni még 5-6-7 nyelvet alap/középfokon.


Egyébként láttam youtubeon egy fiatal srácot, aki 20 nyelven beszélt, és ez 1-3 éve volt, azóta biztos megtanult még párat.

2014. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy a tizenakárhanyadik nyelv után már könnyen megy, mert átlátható vagy mi.

Egyébként az illető ha jól tudom erősebb angol, német és a harmadik orosz az azt hiszem közép szinten.

Szerintem nagyon jó ha valaki tud nyelveket, főleg ha ennek hasznát is tudja venni.

2014. nov. 3. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!