Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Segitség sürgősen! A falunkban...

Segitség sürgősen! A falunkban van egy betörő és házról házra jár, én attól félek hozzánk is eljön, önvédelmi cuccokat mondtok nekem? 12/L

Figyelt kérdés
Nagyon de nagyon félek..és mi lessz ha egyedül leszek otthon..? Volt olyan eset hogy leütöttek valakit, most a sürgőségin van! Mit tegyek ilyenkor? Oké tudom felhivom a rendoroket es megmondom hany eves vagyok lakcimemet ill. hogy hivnak meg ezek de ha nincs közelben a telefon? És ha bánt? Sikitós tipus lany vagyok ha meg ijedek de a szomszedba öregek laknak nem hiszem hallananak! Valaszokat surgosen kérlek! 12/L

2014. nov. 29. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ennél jobb tanács nincs. 12 évesen esélyed sincs megvédeni magadat, csak hatalmas szerencsével.

Egy házban nem tudsz elbújni sehová? Nem hinném. Itt az ideje, hogy kialakíts egy búvóhelyet, ha mégsem találsz.

Egy sarok a spájzban, ahonnan elhúzod a krumpliszsákot, ha gáz van berohansz, bebújsz a helyére, és magad elé húzod a zsákot. Esetleg kicsavarod a villanykörtét, hogy ne tudják felkapcsolni, zseblámpa fényénél még kisebb az esély arra, hogy észrevegyenek.

Ágy alatt is kereshetsz menedéket. Vagy ágyneműtartóban. Már eleve felhajtod az ágyat, ha gáz van bevetődsz és magadra csukod.

Gondolkodj, csak te láthatod meg ezeket a lehetőségeket, mert mi nem ismerjük a ti házatokat.

Kimászni miért nem lehet? Nem éred el az ablak kilincsét?

2014. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hahahaa...nagyon vicces..és igen..másszak ki az ablakon amikor az eggyik kezem törött boccs tudom tudom nem emlitettem..
2014. dec. 2. 20:03
 13/19 anonim ***** válasza:

Egyetlen szavamat sem viccből írtam. Ezek létező és még egy 12 éves lány által is megvalósítható "intézkedések". Persze nem egy az egyben, mert nem ismerem a házatokat, ahogyan mondtam. De ezek alapján szét tudsz nézni, és kitalálni saját magad egy-két dolgot.

Nem érzed, hogy kicsit túllőttél a célon, te gyerek? Segítő válaszra gúnyolódással reagálsz? Tudod mit? Akkor ha ilyen okos vagy, hajrá dobáld a könyveket a betörőre, reméljük el tudod majd mesélni, hogy hatott-e ez a fantasztikus önvédelmi módszer...

2014. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Amúgy meg a kimászásra is fel tudsz készülni. Odarakod előre a sámlit/széket, esetleg a másik oldalra is egyet, hogy ne kelljen nagyot ugrani. Igen, ha az életedről van szó, akkor törött kézzel is ki kell magadat szenvedni. A karod össze tud forrni újból, az életedet senki sem adhatja vissza.


De mindegy, ez volt az utolsó kommentem, nem szeretem, ha hülyének néznek, ráadásul ha ezt egy 12 éves kislány teszi, hatalmas arccal.


További szép estét!

2014. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ki nemtudok tenni széket mert az emberek annyura fukarok hogy elviszik. Tudom gyerek vagyok nem is akarok felnőni (tudom előbb utóbb az kell legyek) de nem vagyok rá képes gyerek akarok lenni! Aki játszik és nem törrődik a felnőttes dolkokkal..nem akarok menstruálassal bajlófnu (hál istennek nem jött még meg!) én ilyen akarok maradni! Most remélem érezhető volt hogy egy percre elkomolyodtam. Bocsi nem akartam rosszat csak hyerekfejű vagyok!
2014. dec. 3. 14:17
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van(biztos van) olyan ruhásszekrényetek ami szárható,és nem annyira tömött hogy beleférj abba is belemászhatsz,vagy ugye az ágyneműtartó!:)


Már én is voltam ilyen helyzetben hogy nagyon féltem meg akartam védeni magam,mert nálunk pár éve a szomszédvárosban(nagyon közel van)volt egy gyilkos,és több helyen is felbukkant,de csak nagyon későn kapták el!:S


A lényeg hogy ne aggódj!Ha a szüleid elmennek zárd be az ajtókat, ablakokat biztosra!Bár lehetőségé is lehet betörni az ablakot,de miért pont hozzátok törne be?Szép a házatok?kívül vannak értékek?A lényeg ha betörne akkor azonnal fuss valahova ahova bírsz!Ha nem olyan magas az ablak, akkor ugorj ki!A kutyáid mindenféleképpen legyenek veled,mert védenek is!Ha engem támadna meg a helyedben,akkor a kutyákat ráuszítanám és én egy serpenyővel,vagy egy nagy kővel fejbe vágnám!


Mivel nem vagytok egy súlycsoportban nm tehetsz túl sokat!

A kutyákat ugye magaddal vigyed ahogy előbb írtam és ha elkerülhetetlen a dolog próbálj ütni védekezni!Ahogy írtad eltört a kezed,be van gipszelve a gyomorszájába üss a könyököddel bele egy nagyot!A tökére meg rúgj egy nagyot,de lehetőleg úgy hogy ne bírja elkapni a lábad!Ha van valami kemény dolog a házatokba azzal dobd meg teljes erőből!De persze ugye búj el!Búj el és hívd a rendőrséget,meg a szüleidet de úgy hogy meg ne hallja!paprikasprét fújj esetleg a szemébe!


Végső esetben:


-Ha esetleg feléred a padi fejét akkor üss a halaltékpontjára úgy hogy a középső ujjadat egy kicsit kiemeled a többi közül!Vagy egy kővel megdobod úgy hogy az a halaltékpontját találja el!


-Konyhakést valamelyik testrészébe szúrsz!DE EZT CSAK HA MÁR NAGYON NAGY BAJBAN VAGY!!!


Elvileg ha ő csak egy konyhakéssel támadna rád te nem lőhetnéd le fegyverrel!:P


FONTOS:

-ne keltsd fel magadra a figyelmét!

-ha kés,vagy méregszerűség van nála ami a kutyáidra is veszélyes lehet ne uszítsd rá a kutyákat!


Ne aggódj szerintem a rendőrség intézkedni fog!:)

Ha baj van vagy egyéb kérdésed van írj bátran!

2014. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ja még valami:

bocsi a helyesírási hibákért!:PPP

Ja és ha valamit írni szeretnél priviben írd léci!Szia!

2014. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
KÖSZI! nagyon kedves hogy írtal:) Igen hál istennek elkapták így nem eshett bantodasom:) De ezt megjegyzem és köszi! 1 hét mulva a gipszemet leveszeik:)
2014. dec. 17. 13:25
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!:)))
2014. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!